reklama

Vodu s teplotou 6,5 stupňa Celzia si v Dolnom Dubovom užívali otužilci z celého Slovenska

„Dvadsať tri minút. Trošku som to prehnal,“ konštatoval so spokojným úsmevom vychádzajúc z chladnej vody dolnodubovskej priehrady trnavský „bíli medveď“ Noro.

Usmiatych a spokojných odchádzalo z Celoslovenského zrazu otužilcov v nedeľu 23. novembra aj ďalších 89 jeho kolegov. Príjemné počasie s teplotou 8 stupňov, bezvetrie, zatiahnutá obloha, z ktorej občas vykuklo slnko – a najmä výborná voda s kvalitným parametrom 6,5 stupňa Celzia. To boli tie správne ingrediecncie, vďaka ktorým mohli otužilci vyhlásiť akciu za úspešnú.

„Bežne by som každému želal, aby bolo 30 stupňov a rovnakú teplotu mala aj voda. Ale vám želám, aby bola voda čo najchladnejšia, ideálna pre váš šport. Prajem vám príjemné kúpanie u nás na vodnej nádrži,“ privítal otužilcov starosta Dolného Dubového Marek Hrčka.

Niektorí si odplávali svoje za pár chvíľ, najväčší vytrvalci strávili vo vode do 25 minút.

otuzilci-3
Novembrové kúpanie v Dolnom Dubovom si otužilci užívali

Podujatie po minuloročnej premiére v Suchej nad Parnou zorganizovali členovia OZ Trnavskí Bíli Medvedi. Tentoraz sa rozhodli pozvať svojich kamarátov – otužilcov do Dolného Dubového. Prišli otužilci z Trenčína, Veľkých Uheriec, Nitry, Bratislavy, Senca, Bánoviec nad Bebravou, Žiaru nad Hronom, Košíc, Vajnor, a samozrejme, domáci Trnavčania.

„Termín sme posunuli oproti vlaňajšku o dva týždne a je to cítiť. Minulý rok mala vodička až 12 stupňov, teraz je teplota 6,5 stupňa, čo je takmer ideálne,“ hodnotil Alexander Bán z organizačného štábu trnavského OZ.

Medzi otužilcov prišiel tak ako pred rokom aj predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš. Kým vlani zo zdravotných dôvodov podporil otužilcov len symbolicky príhovorom, včera sa bez váhania ponoril do chladnej vody.

otuzilci-4
Tibor Mikuš sa otužovaniu venuje už od mladosti

„S otužovaním som začal už ako chlapec. Kto chcel byť hrdina sa kúpal vonku v októbri, najväčší hrdina bol ten, kto sa kúpal v marci, keď ešte v potoku plávali ľady,“ spomína Mikuš.

Pravidelne chodieval na jeseň plávať do Kamenného mlyna, otužovanie udržiava aj doma rannou studenou sprchou či kúpaním sa v bazéne.

„Pravidelne si dávam ráno studenú sprchu. Keď som niekde mimo domova, snažím sa okúpať aj tam a vyskúšať vodu. Dôležité je zvoliť primeraný čas. Dnes som si dal dve minútky a mám príjemné pocity. Otužovanie nepochybne prospieva zdraviu, môžem to potvrdiť na sebe, robím to už 40 rokov,“ skonštatoval Tibor Mikuš.

Ďalšie fotografie:

otuzilci-2

otuzilci-1a

otuzilci-1

otuzilci-9

otuzilci-8a

otuzilci-8

otuzilci-7

otuzilci-6

otuzilci-5

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2014 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.