reklama

Do chladných vôd nádrže v Dolnom Dubovom opäť skočia otužilci z celého Slovenska

Vodná nádrž v Dolnom Dubovom privíta v nedeľu 20. novembra 2016 otužilcov z celého Slovenska. Celoslovenský zraz v úvode otužileckej sezóny tradične organizuje OZ Trnavskí Bíli Medvedi.

Do chladných vôd dolnodubovskej nádrže sa podľa odhadov organizátorov odváži viac ako 150 otužilcov.

Trnavskí Bíli Medvedi evidujú práve toľko prihlásených, do nedele ešte možno pribudnú ďalší.

„Teší nás záujem o účasť od kolegov z celého Slovenska. Predpokladáme, že v tomto roku privítame v Dolnom Dubovom o tridať až štyridsať plavcov viac ako vlani,“ odhaduje Noro Kopecký z organizačného tímu trnavských medveďov.

otuzilci-3
Novembrové kúpanie v Dolnom Dubovom

Najväčší otužilci strávia vo vode približne 20 minút.

Registrácia ľadových medveďov sa uskutoční od 12. do 13.30 hodiny v miestnom kultúrnom dome, po presune k nádrži je predpokladaný začiatok plávania o 14. hodine hneď po slávnostnom nástupe na brehu.

Trnavskí otužilci pozývajú aj verejnosť, povzbudiť a sledovať odvážlivcov kúpajúcich sa v novembrovom chlade môže každý.

Jedným z cieľov podujatia je okrem spoločného stretnutia vždy dobre naladených ľudí aj propagácia zdravého životného štýlu.

Pre otužilcov je zima tým najlepším obdobím. Čím chladnejšia, tým lepšie. Vodu s teplotami nad 5 stupňov Celzia označujú za teplú ako čaj.

tbm-dd2016

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2016 19:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.