reklama

Fotogaléria: Otužilci sa cítili na zraze v Dolnom Dubovom ako na Jadrane

Slnko, teplá voda, čľapkanie, smiech, výskanie. Takmer dve stovky otužilcov z celého Slovenska sa v nedeľu 17. novembra 2019 cítili na nádrži v Dolnom Dubovom ako na Jadrane. Vďaka mimoriadne teplému počasiu sa otužilci z deväťstupňovej vody zohriať príliš neponáhľali.

Siedmy celoslovenský zraz otužilcov v Dolnom Dubovom organizovali už tradične Trnavskí bíli medvedi. Rekordných 193 účastníkov si užívalo mimoriadne teplé počasie. Teplomer ukazoval v nedeľu popoludní 17 stupňov, teplota vody sa vyšplhala na 9 stupňov Celzia.

„Je pravda, že otužilci majú radšej chladnejšie počasie, ale ako vidíte, všetci si vedia užiť aj takéto podmienky,“ skonštatoval Ľuboš Andel z klubu Trnavskí bíli medvedi.


Nedeľné popoludnie pri vode, 17. november 2019

„Pre otužilcov je 9-stupňová voda niečo ako Jadran. Pokojne vydržia vo vode bez problémov aj 45 minút, kým v skutočnej zime býva maximum okolo 20 minút. Pre tých, ktorí trénujú, takáto teplota nerobí žiadne problémy. V klube máme dosť nováčikov a deväťstupňová voda je na aklimatizáciu pre nich veľmi vhodná,“ priblížil Ľ. Andel.

Trnavskí bíli medvedi vytvorili pre otužilcov už tradične výborné podmienky a zázemie. Aj preto sem radi prichádzajú vo veľkom počte a z celého Slovenska.

Do „teplých“ vôd dolnodubovskej nádrže si prišli okrem Trnavčanov zaplávať aj členovia otužileckých klubov zo Serede, Bratislavy, Hlohovca, Veľkých Uheriec, Partizánskeho, Trenčína, Nitry, Dunajskej Lužnej, Bánoviec nad Bebravou, Bratislavy, Ostratíc, či klubov Ľadoborce, Malokarpatské ľadové tulene a Pohronské ľadové medvede.

„Dnes nám všetko vyšlo na jednotku, sme spokojní s veľkou účasťou aj s počasím. Zvlášť ak si uvedomáme, že prakticky celý týždeň pršalo,“ zhodnotil Andel.

Otužilci ako už býva na zraze v Dolnom Dubovom zvykom pomohli formou dobrovoľných neverejných finančných príspevkov aj miestnemu hendikepovanému chlapcovi Samkovi.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2019 15:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.