reklama

Zatiaľ najvyššiu teplotu tohto leta namerali v nedeľu v Bielom Kostole

Najvyššiu teplotu tohto leta nameral Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v nedeľu 29. júla 2018 v Bielom Kostole.

Popoludní o 15. hodine sa teplota v Bielom Kostole vyšplhala na 35,3°C.

„Táto hodnota je zatiaľ aj najvyššou teplotou vzduchu nameranou na našom území v tohtoročnom lete,“ informoval Slovenský hydrometeorologický ústav.

Nad 30 stupňov Celzia sa ortuť teplomera vyšplhala v Bielom Kostole už predpoludním o 10. 30 hodine.

Veľmi vysoké hodnoty boli namerané aj na ďalších staniciach: Hurbanovo 34,9°C, Žiar nad Hronom 34,9°C, Nitra 34,8°C, Mužla 34,8°C, Gbelce 34,7°C, Horné Lefantovce 34,7°C, Levice 34,7°C.

Meteorologické výstrahy na najbližšie tri dni

Zdroj: SHMÚ

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred vysokými teplotami aj na ďalšie tri dni – od pondelka 30. júla do stredy 1. augusta 2018.

Na území západného a južného Slovenska, vrátane trnavského regiónu, očakávajú meteorológovia dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ upozorňuje SHMÚ.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2018 9:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zatiaľ najvyššiu teplotu tohto leta namerali v nedeľu v Bielom Kostole”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.