reklama

Pre mrholenie a mráz sa tvorila v Trnave a okolí poľadovica

Mrznúce mrholenie zapríčiňuje od piatkového rána na niektorých cestách v Trnave a okolí vznik poľadovice.

Teplota na úrovni približne -6 stupňov Celzia v spojení s mrznúcim mrholením vytvára od piatku 2. marca na cestách a chodníkoch v Trnave a okolí nebezpečnú poľadovicu.

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu, ktorý pre okresy na juhozápade Slovenska, vrátane Trnavy, vydal výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou, toto nebezpečenstvo má trvať v piatok približne do 12. hodiny.


Pred tvorbou námrazy upozorňujú vodičov aj informačné panely

Väčšina ciest v regióne je vlhká, vplyvom mrazu môžu kominikácie namŕzať.

To isté platí aj o chodníkoch v meste Trnava.

Poľadovicu po 9. hodine hlásili aj používatelia aplikácie Waze na diaľnici D1.

Jazdite opatrne, zvýšenú opatrnosť odporúčame aj chodcom či cyklistom.

Vyhlásenie k poveternostnej situácii vydalo krátko pred 10. hodinou aj Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave: “Polícia vzhľadom na poveternostné podmienky a zvýšený počet nahlásených nehôd a škodových udalostí upozorňuje vodičov, aby rýchlosť jazdy prispôsobili zamrznutej vozovke a svojim schopnostiam. Poľadovica na vozovke je hlásená na celom území Trnavského kraja,” upozorňuje hovorkyňa Mária Linkešová.

Po 10. hodine boli hlásené nehody pri Bohdanovciach nad Trnavou a na cestách medzi Trnavou a Špačincami a Trnavou a Zavarom.

So spomalenou dopravou je potrebné počítať na hlavných ťahoch v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 2. marca 2018 9:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.