reklama

Trnavu a okolie potrápil mrznúci dážď a silná poľadovica, s námrazou treba počítať aj v ďalších dňoch

Mrznúci dážď v spojení s teplotami pod bodom mrazu spôsobuje v utorok 23. januára v trnavskom regióne od skorých ranných hodín problémy.

Ľadová vrstva pokrýva už niekoľko hodín v Trnave a okolí cesty aj chodníky.

Ako informovalo KR PZ v Trnave pred 8. hodinou ráno, na cestách v Trnavskom kraji skončilo pre poľadovicu mimo ciest už päť áut.

„Na klzkej ceste nezvládli riadenie a dostali šmyk. Najhoršia situácie je na cestách mimo obcí. Pozor si však treba dať aj v obciach na menej frekventovaných úsekoch, miestnych komunikáciách a chodníkoch. Žiadame vodičov, aby zvýšili opatrnost, jazdu prispôsobili najmä mimo obce stavu ciest. Cyklistom odporúčame nejazdiť.
Chodci, skôr ako vstúpite na cestu, uistite sa, že vás vodič zaregistroval a dáva vám prednosť. Na klzkej vozovke nemá šancu tesne pred priechodom zabrzdiť,“
upozorňuje trnavská polícia.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Náročné podmienky na cestách majú za následok aj meškanie väčšinou prímestských autobusových spojov.

Cestári hlásia poľadovicu alebo namrznuté cesty najmä v úsekoch pod Malými Karpatmi (Kátlovce, Dechtice, Horná Krupá, Trstín – Biela Hora, Smolenice, Buková, Horné Orešany).

Meteorológovia predpokladajú v priebehu dňa otepľovanie, teploty sa majú zvyšovať postupne v popoludňajších hodinách.

Výstrahy SHMÚ pred poľadovicou platia pre okres Trnava aj na ďalšie dva dni, šmýkať sa môže v stredu aj vo štvrtok.

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2024 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.