reklama

Trnavskému regiónu sa nevyhne silný vietor, v ďalších dvoch dňoch môže zafúkať aj vyše 100 km/h

AKTUALIZOVANÉ

Silné nárazy vetra, ktoré v pondelok znepríjemňovali život ľuďom aj v trnavskom regióne, neustanú ani v ďalších dňoch. Práve naopak, ešte zosilnejú. Meteorológovia upozorňujú, že v utorok a v stredu môže silný vietor spôsobiť aj škody na zdraví a majetku.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zverejnil pre veľkú časť územia Slovenska, vrátane okresu Trnava a západnej časti krajiny, výstrahu 2. stupňa.

Podľa predpovede meteorológov môžu 4. a 5. februára dosahovať nárazy vetra rýchlosť až 105 km/h.

Zdroj: SHMÚ

„V okrese Trnava sa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť 15 až 17 m/s (55 až 60 km/h) alebo krátkodobo v nárazoch rýchlosť 23 – 29 m/s (85 – 105 km/h),“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Táto rýchlosť podľa meteorológov predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ upozorňujú.

V utorok predpoludním SHMÚ zvýšil pre okresy Pezinok, Bratislava, Malacky a Nitra výstrahu na najvyšší tretí stupeň. Vietor tu môže v nárazoch dosahovať rýchlosť 115 až 120 km/h.

Počas dopoludnia hlásilo Prezídium hasičského a záchranného zboru SR na území trnavského kraja 26 výjazdov technického charakteru spôsobených nepriaznivým počasím.

„Prevažnú väčšinu udalostí tvoria popadané stromy, ktoré blokujú cestnú komunikáciu. Predpokladá sa, že sa počet výjazdov takéhoto charakteru zvýši,“ informoval HaZZ.

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2020 19:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.