reklama

Po krátkom čase zasiahne územie Slovenska, vrátane trnavského regiónu, veľmi silný vietor

AKTUALIZOVANÉ 10. februára o 11:04

Po krátkom čase zasiahne územie Slovenska, vrátane trnavského regiónu, opäť veľmi silný vietor. Našej krajine sa nevyhne víchrica Sabine, ktorá dorazila do západnej časti Európy od Atlantiku v nedeľu.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy 2. stupňa pred silným vetrom pre okres Trnava. V pondelok predpoludním meteorológovia zvýšili výstrahu na najvyší 3. stupeň pre okolité okresy Pezinok, Senec, Malacky, Dunajská Streda, Nitra či Bratislava.

Frontálny systém sprevádzaný nárazmi vetra s možnosťou dažďa dorazí na západ Slovenska z Moravy zrejme krátko po 12. hodine.

Výstraha zatiaľ platí od pondelka 10. februára do popoludnia v utorok 11. februára 2020.

Ilustračné foto: KR HaZZ Trnava

Meteorológovia upozorňujú, že v okrese Trnava sa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 23 – 29 m/s (85 – 105 km/h) a priemernú rýchlosť 16 – 20 m/s (60 – 70 km/h).

„Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ vystríha SHMÚ.

Víchrica môže spôsobiť padanie stromov, poškodiť strechy, v ohrození môžu byť aj vodiči nákladných áut.

Podľa predbežných informácií bude v trnavskom regióne fúkať silný vietor až do piatka 14. februára, najväčšiu silu má dosiahnuť od pondelka do stredy.

Ulož ako PDF
Napísal 10. februára 2020 7:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.