reklama

Meteorológmi avizovaná silná búrka Trnavu a blízke okolie obišla

AKTUALIZOVANÉ 19:36 h
Metorológmi avizovaná búrka a s ňou súvisiace zrážky Trnavu a najbližšie okolie napokon obišla. Krátko po 17. hodine síce začalo pršať, ale dážď bol len slabý a trval s prestávkami približne hodinu. Mestom sa prehnal aj silný nárazový vietor, našťastie však nedosiahol silu, pri ktorej by mohli vzniknúť materiálne škody.

Pôvodný článok zverejnený o 14:56 h:
Dnes popoludní hrozia podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) v trnavskom regióne, rovnako tak v okresoch Bratislava, Pezinok, Hlohovec, Piešťany, Senec, Galanta, Šaľa, Dunajská Streda, ale aj na Záhorí a celom území Slovenska silné búrky, ktoré môže sprevádzať krupobitie.

Meteorologická výstražná mapa SHMÚ zverejnená dnes popoludní

„SHMÚ miestami pozoruje a očakáva výskyt búrok, ojedinele s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.  S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu  úhrny dosiahnuť 10 – 30 mm a nárazy vetra  rýchlosť 17 – 25 m/s. Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňuje inštitúcia na svojej internetovej stránke.

Nebezpečenstvo búrok môže podľa meteorológov môže ohrozovať Trnavu a okolie dnes popoludní a trvať má do večerných hodín.
V dôsledku možných lejakov SHMÚ predpokladá aj „prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov“.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2010 14:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.