reklama

Pre majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike budú na cestách v Trnave a okolí dopravné obmedzenia

AKTUALIZÁCIA: Polícia v piatok 28. júna o 10.56 hodine konkretizovala presné časy uzávierok ciest v Trnave

V súvislosti s pretekmi v rámci Spoločných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike 2019, ktoré sa uskutočnia posledný júnový víkend na cestách v Trnave a okolí, pripravuje polícia opatrenia v doprave. Bude sa na nich podieľať asi stovka policajtov služby dopravnej, poriadkovej a železničnej polície, informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Motoristov sa najviac dotkne úplné uzatvorenie Hlbokej ulice v Trnave od piatka 28. júna 19.00 h.

V piatok od 22.00 h bude neprejazdná aj Špačinská ulica. Pre motoristov budú ulice k dispozícii až po skončení pretekov.

Počas posledného júnového víkendu bude neprejazdná aj križovatka Rybníkova-Bučianská-Hlboká-Špačinská.

Trasa pretekov vedie od Hlbokej ulice, cez Špačinskú, do Špačiniec, Dolného Dubového, Kátloviec a Dechtíc. Ďalej bude peltón pokračovať po ceste II/502 smer Naháč a cestu III/1275 na Horné Dubové, smerom na Dolné Dubové a Špačince.

V Špačinciach odbočia cyklisti na Malženickú cestu a vrátia sa späť do Trnavy na Hlbokú ulicu.

Ilustračné foto

Motoristi z obce Špačince budú môcť na príjazd do Trnavy využiť účelovú komunikáciu vedúcu na Krupanskú cestu (cez Farárske).

Vodiči z ostatných okolitých obcí sa do Trnavy dostanú po ceste I/61 (Piešťany – Madunice – Bučany – Trnava). Pri prejazde mestom odporúča polícia využívať juhovýchodný obchvat a schádzať z neho na Zavarskú alebo Nitriansku cestu.

„Vzhľadom na to, že preteky sa konajú už počas prvého prázdninového víkendu a mnohí si môžu plánovať dovolenky či výlety, treba rátať s uvedenými obmedzeniami v doprave a svoju cestu si včas naplánovať, prípadne sa mestu Trnava úplne vyhnúť,“ pripomína Kredatusová.

Polícia bude dohliadať na bezpečnosť pretekov, bude organizátorom nápomocná pri vylúčení premávky z ciest. Zároveň apeluje na motoristov, aby rešpektovali dopravné značenie, pokyny polície a organizátorov.

Viac informácií o pretekoch na stránke www.majstrovstvacctrnava.sk.

Spoločné majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike 2019 odštartujú vo štvrtok 27. júna časovkou na ceste pri Samsungu.

V sobotu 29. júna absolvujú preteky juniori a muži do 23 rokov, hlavné preteky kategórie Elite majú naplánovaný štart v nedeľu 30. júna o 12. hodine na Hlbokej ulici.

Okrem samotného pelotónu cyklistov sa po cestách budú pohybovať sprievodné tímové vozidlá, autá a motorky rozhodcov, fotografov, televízií a polície.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2019 7:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pre majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike budú na cestách v Trnave a okolí dopravné obmedzenia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.