reklama

Sumár dopravných obmedzení na cestách počas cyklistických majstrovstiev v Trnave a okolí

AKTUALIZÁCIA: Polícia v piatok o 10.56 hodine konkretizovala presné časy uzávierok ciest v Trnave

Od piatka 28. do nedele 30. júna platia v Trnave a okolí dopravné obmedzenia. Súvisia s konaním Spoločných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike 2019.

V sobotu 29. júna sa uskutočnia na cestách v Trnave a okolí dvoje preteky: juniori odštartujú z Hlobokej ulice o 9. hodine predpokladaný dojazd medzi 11.47 – 12.12 h), kategória mužov do 23 rokov má naplánovaný štart o 14. hodine, v cieli budú medzi 17.15 – 17.45 hod.

Hlavné preteky kategórie Elite odštartujú v nedeľu 30. júna o 12. hodine rovnako z Hlbokej ulice, predpokladaný finiš je v závislosti od priemernej rýchlosti medzi 15.50 – 16.30 hod.

Kompletné informácie o víkendových pretekoch s podrobnou trasou nájdete tu.


Na cestách v Trnave a okolí sú už niekoľko dní umiestnené informačné tabule a značky

Centrom spoločného cyklistického šampionátu bude Hlboká ulica, kde je štart aj cieľ jednotlivých pretekov.

Motoristov sa najviac dotkne úplné uzatvorenie Hlbokej ulice v Trnave od piatka 28. júna 19.00 h.

V piatok od 22.00 h bude neprejazdná aj Špačinská ulica. Pre motoristov budú ulice k dispozícii až po skončení pretekov.

Počas posledného júnového víkendu bude neprejazdná aj križovatka Rybníkova-Bučianská-Hlboká-Špačinská.

Cesty mimo mesta, v úsekoch Trnava – Špačince – Dolné Dubové – Kátlovce -Dechtice – Naháč – Horné Dubové – Dolné Dubové – Špačince – Malženická – Trnava, budú neprejazdné v časových intervaloch, ktoré sú vyznačené v nasledovnej tabuľke.Uzávierky ciest a časy v prehľadnej mapke

Organizátori pozývajú do fanúšikovskej zóny pretekov na Hlbokej ulici a Špačinskej ulici, kde si budú môcť užiť športové zápolenie na vlastné oči a okrem toho si vychutnávať atmosféru majstrovstiev na veľkoplošných obrazovkách. Počas víkendu je pripravený bohatý sprievodný program, súťaže a občerstvenie.

Ďalšia fanzóna bude v Špačinciach na futbalovom ihrisku. Okolo tamojšieho športového areálu bude pelotón prechádzať hneď niekoľkokrát.

Trasa pretekov vedie od Hlbokej ulice, cez Špačinskú, do Špačiniec, Dolného Dubového, Kátloviec a Dechtíc. Ďalej bude peltón pokračovať po ceste II/502 smer Naháč a cestu III/1275 na Horné Dubové, smerom na Dolné Dubové a Špačince.

V Špačinciach odbočia cyklisti na Malženickú cestu a vrátia sa späť do Trnavy na Hlbokú ulicu.

Motoristi z obce Špačince budú môcť na príjazd do Trnavy využiť účelovú komunikáciu vedúcu na Krupanskú cestu (cez Farárske).

Vodiči z ostatných okolitých obcí sa do Trnavy dostanú po ceste I/61 (Piešťany – Madunice – Bučany – Trnava). Pri prejazde mestom odporúča polícia využívať juhovýchodný obchvat a schádzať z neho na Zavarskú alebo Nitriansku cestu.

Zmeny sa počas víkendu dotknú aj spojov mestskej autobusovej dopravy. Viac info nájdete v tomto článku.

„Vzhľadom na to, že preteky sa konajú už počas prvého prázdninového víkendu a mnohí si môžu plánovať dovolenky či výlety, treba rátať s uvedenými obmedzeniami v doprave a svoju cestu si včas naplánovať, prípadne sa mestu Trnava úplne vyhnúť,“ pripomína hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Polícia bude dohliadať na bezpečnosť pretekov, bude organizátorom nápomocná pri vylúčení premávky z ciest. Zároveň apeluje na motoristov, aby rešpektovali dopravné značenie, pokyny polície a organizátorov.

Okrem dobrovoľníkov bude na bezpešnostné opatrenia na trase a v jej blízkosti zabezpečovať asi stovka príslušníkov služby dopravnej, poriadkovej a železničnej polície.

Ulož ako PDF
Napísal 28. júna 2019 9:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Sumár dopravných obmedzení na cestách počas cyklistických majstrovstiev v Trnave a okolí”

 1. 1
  Igor says:

  Pekne podla oficialnej spravy na stranke mesta “Z dôvodu konania Majstrovstiev v cestnej cyklistike sa uskutoční úplná uzávierka Hlbokej a Špačinskej ulice.

  Doba uzávierky: od 07.00 hod. dňa 27. 06. 2019 do 20.00 hod. dňa 30. 06. 2019”. Toto je uz cisty amaterizmus.

 2. 2
  Jana says:

  Cistenie kanalizacie o 23: 30h ke toez dobry napad, asi pan primator nechxel ukazat ako mu to tu smrdi.

  • 2.1
   maxim says:

   Na Hlbokej to cez den aj tak smrdelo z kanalov. A tie auta stjace na travnikoch nikomu nevadili.

   • 2.1.1
    Jery says:

    Všetka pozornosť organizátorov by mala smerovať k tomu aby Nero sa nedostal do priameho kontaktu so Saganom. Aby Sagan po tom nebol pozitívne testovaný na podporné látky.počas Tour de Frans. Ostuda bude až by to bolo so smradu. Pomohlo by v noci kropičkou vystriekať Hlbokú. Voda by to pravdepodobne posunula ďalej do Zelenča.

 3. 3
  Mário Gvist says:

  Sú aj ľudia, ktorí chodia do práce cez víkend, alebo návštevu rodiny. Ďakujem pekne pánovi Brockovy a cyklististickej organizácie za príjemný neprejazd a obmedzenia vo verejnej komunikácie. Česť Saganovi.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.