reklama

Sumár dopravných obmedzení na cestách počas cyklistických majstrovstiev v Trnave a okolí

AKTUALIZÁCIA: Polícia v piatok o 10.56 hodine konkretizovala presné časy uzávierok ciest v Trnave

Od piatka 28. do nedele 30. júna platia v Trnave a okolí dopravné obmedzenia. Súvisia s konaním Spoločných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike 2019.

V sobotu 29. júna sa uskutočnia na cestách v Trnave a okolí dvoje preteky: juniori odštartujú z Hlobokej ulice o 9. hodine predpokladaný dojazd medzi 11.47 – 12.12 h), kategória mužov do 23 rokov má naplánovaný štart o 14. hodine, v cieli budú medzi 17.15 – 17.45 hod.

Hlavné preteky kategórie Elite odštartujú v nedeľu 30. júna o 12. hodine rovnako z Hlbokej ulice, predpokladaný finiš je v závislosti od priemernej rýchlosti medzi 15.50 – 16.30 hod.

Kompletné informácie o víkendových pretekoch s podrobnou trasou nájdete tu.


Na cestách v Trnave a okolí sú už niekoľko dní umiestnené informačné tabule a značky

Centrom spoločného cyklistického šampionátu bude Hlboká ulica, kde je štart aj cieľ jednotlivých pretekov.

Motoristov sa najviac dotkne úplné uzatvorenie Hlbokej ulice v Trnave od piatka 28. júna 19.00 h.

V piatok od 22.00 h bude neprejazdná aj Špačinská ulica. Pre motoristov budú ulice k dispozícii až po skončení pretekov.

Počas posledného júnového víkendu bude neprejazdná aj križovatka Rybníkova-Bučianská-Hlboká-Špačinská.

Cesty mimo mesta, v úsekoch Trnava – Špačince – Dolné Dubové – Kátlovce -Dechtice – Naháč – Horné Dubové – Dolné Dubové – Špačince – Malženická – Trnava, budú neprejazdné v časových intervaloch, ktoré sú vyznačené v nasledovnej tabuľke.Uzávierky ciest a časy v prehľadnej mapke

Organizátori pozývajú do fanúšikovskej zóny pretekov na Hlbokej ulici a Špačinskej ulici, kde si budú môcť užiť športové zápolenie na vlastné oči a okrem toho si vychutnávať atmosféru majstrovstiev na veľkoplošných obrazovkách. Počas víkendu je pripravený bohatý sprievodný program, súťaže a občerstvenie.

Ďalšia fanzóna bude v Špačinciach na futbalovom ihrisku. Okolo tamojšieho športového areálu bude pelotón prechádzať hneď niekoľkokrát.

Trasa pretekov vedie od Hlbokej ulice, cez Špačinskú, do Špačiniec, Dolného Dubového, Kátloviec a Dechtíc. Ďalej bude peltón pokračovať po ceste II/502 smer Naháč a cestu III/1275 na Horné Dubové, smerom na Dolné Dubové a Špačince.

V Špačinciach odbočia cyklisti na Malženickú cestu a vrátia sa späť do Trnavy na Hlbokú ulicu.

Motoristi z obce Špačince budú môcť na príjazd do Trnavy využiť účelovú komunikáciu vedúcu na Krupanskú cestu (cez Farárske).

Vodiči z ostatných okolitých obcí sa do Trnavy dostanú po ceste I/61 (Piešťany – Madunice – Bučany – Trnava). Pri prejazde mestom odporúča polícia využívať juhovýchodný obchvat a schádzať z neho na Zavarskú alebo Nitriansku cestu.

Zmeny sa počas víkendu dotknú aj spojov mestskej autobusovej dopravy. Viac info nájdete v tomto článku.

„Vzhľadom na to, že preteky sa konajú už počas prvého prázdninového víkendu a mnohí si môžu plánovať dovolenky či výlety, treba rátať s uvedenými obmedzeniami v doprave a svoju cestu si včas naplánovať, prípadne sa mestu Trnava úplne vyhnúť,“ pripomína hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Polícia bude dohliadať na bezpečnosť pretekov, bude organizátorom nápomocná pri vylúčení premávky z ciest. Zároveň apeluje na motoristov, aby rešpektovali dopravné značenie, pokyny polície a organizátorov.

Okrem dobrovoľníkov bude na bezpešnostné opatrenia na trase a v jej blízkosti zabezpečovať asi stovka príslušníkov služby dopravnej, poriadkovej a železničnej polície.

Ulož ako PDF
Napísal 28. júna 2019 9:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Sumár dopravných obmedzení na cestách počas cyklistických majstrovstiev v Trnave a okolí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.