reklama

SHMÚ zvýšil výstrahu pred silným vetrom na najvyšší tretí stupeň, v regióne môžu dosiahnuť nárazy vetra až 120 km/h

AKTUALIZOVANÉ

Na najvyšší tretí zvýšil v nedeľu 29. októbra 2017 v ranných hodinách Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu pred silným vetrom.

Tretí stupeň platí pre územie celého západného Slovenska, vrátana okresu Trnava.

Ilustračné foto

“Ojedinele sa očakáva výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 29 – 33 m/s , čo je 105 až 120 km/h,” upozorňuje SHMÚ.

“Táto rýchlosť predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti extrémne vysoká. Pravdepodobnosť výskytu mimoriadnych škôd a ohrozenia ľudských životov je veľmi vysoká,” vystríhajú meteorológovia.

Najsilnejší vietor sa predpokladá v čase medzi 10. – 15. hodinou, až do večerných hodín má platiť stredný 2. stupeň s možnými nárazmi vetra až do 105 km/h.


Výstraha SHMÚ aktualizovaná v nedeľu 29. októbra o 6:28 hod.

Podľa informácií Prezídia Hasičského a záchranného zboru SR v nedeľu do 13.00 hodiny zaznamenali hasiči na území Trnavského kraja celkom osemnásť výjazdov súvisiacich s poveternostnou situáciou.

Z bezpečnostných dôvodov zatvorili do odvolania trnavské cintoríny. Pre návštevníkov cintorínov by mohli byť nebezpečné napríklad padajúce konáre stromov.

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2017 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.