reklama

Začína očakávaná rekonštrukcia zničenej cesty v Smoleniciach

Vytúžená a veľmi dlho očakávaná rekonštrukcia zdevastovanej cesty v Smoleniciach odštartuje v polovici júla.

Poškodenú panelovú komunikáciu s celkovou dĺžkou viac ako dva kilometre opraví Trnavský samosprávny kraj v dvoch etapách. Prvá z nich v dĺžke približne 1,3 km už má stavebné povolenie.

Stavebné práce budú prebiehať postupne, jednotlivé etapy budú rozfázované na približne 300 až 400 – metrové úseky. Dopravu presmerujú do jedného pruhu a riadiť ju bude svetelná signalizácia.

Rekonštrukcia úseku v rámci I. etapy potrvá tri mesiace, ukončiť ju plánujú v polovici októbra 2014.

smolenice-cesta

Ilustračné foto: Google Street View

Stavbu bude realizovať spoločnosť Cesty Nitra, ktorú vybrali vo verejnej súťaži. Dodávateľ si stavenisko prebral v piatok 11. júla.

Otázny zatiaľ zostáva termín začatia obnovy viac ako kilometrového úseku v rámci II. etapy v časti od Horných Orešian smerom do centra Smoleníc.

Tu kraj stále naráža na nie úplne doriešené majetkovo – právne vzťahy aj technické otázky súvisiace s obecnou kanalizáciou.

Preto doteraz nebolo pre II. etapu vydané platné stavebné povolenie.

Ulož ako PDF
Napísal 12. júla 2014 11:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.