reklama

Návštevníci Vianočného Trnavského rínku pomohli ľuďom v núdzi. Organizátori prerozdelili vyše 5100 eur

Vianočný Trnavský rínek, ktorý sa uskutočnil 10. decembra 2016 v Synagóge – Galérii súčasného umenia, mal aj tentokrát pridanú hodnotu. Každý návštevník či návštevníčka trhu (vynímajúc dôchodcov a deti) zaplatil hneď pri vchode do synagógy vstupné dve eurá. Nezisková organizácia Bronco, organizátor Trnavského rínku, sa rozhodla celý výťažok zo vstupného darovať ľuďom, ktorí (nielen) v predvianočnom čase potrebujú našu podporu a solidaritu.

Ľudia tento zámer s ochotou prijali a tento rok spoločne prispeli ešte vyššou sumou ako v roku 2014. Spoločnými silami sa tak počas vianočného rínkovania podarilo prostredníctvom vstupného vyzbierať sumu 5176 eur.

„Všetky peniaze sme darovali rodinám a jednotlivcom, ktorí prežívajú ťažké životné obdobie. Súčasne sme obdarovali aj tri neziskové organizácie, ktoré pôsobia v Trnave, a s ktorými sme v minulosti spolupracovali a teda poznáme ich prácu. Pomáhajú ľuďom v núdzi, či sociálne znevýhodneným ďeťom,” hovorí za dobrovoľníkov Matúš Hlinčík.


Ilustračné foto: kamarianphotography.com

Aj tentokrát Bronco n.o. pri výbere rodín a jednotlivcov konzultovalo s neziskovými organizáciami a sociálnym odborom Mestského úradu Trnava.

„Na základe vyzbieranej sumy a našich konzultácií sme vybrali osem rodín a jednotlivcov. Každej z nich sme na základe darovacej zmluvy venovali 300 eur. Ich mená vzhľadom na rešpektovanie udržania anonymity neuvádzame,” priblížila Júlia Č. Oravcová.

Pomoc smerovala k rodinám, či jednotlivcom, ktorí riešia vážne životné situácie. Týždeň pred Vianocami tak dobrovoľníci osobne obišli rodiny a darovali im peniaze vyzbierané z Rínku.

Zvyšok peňazí Bronco n.o. prerozdelilo trom organizáciám pôsobiacim v Trnave: Azylovému domu Tamara, Krízovému centru Trnava a Centru Koburgovo, ktoré pôsobí na Linčianskej. Každá z organizácií dostala tak sumu 925,00 EUR.

“Veľmi si vážime ich celoročnú každodennú prácu so zraniteľnými skupinami obyvateľov a sme radi, že aspoň takto sme mohli prispieť k ich aktivitám,” dodáva Miroslava Hlinčíková.

Väčšia solidarita a pomoc ľuďom, ktorí sa nachádzajú v ťažkej situácii, by mali byť samozrejmosťou.

“Veríme, že takto sme spoločne – so všetkými návštevníkmi a návštevníčkami Trnavského rínku – prispeli aspoň zopár ľuďom ku krajším vianočným sviatkom,” vyjadrili nádej dobrovoľníci z Bronco n.o. na záver.

Ulož ako PDF
Napísal 23. decembra 2016 10:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Návštevníci Vianočného Trnavského rínku pomohli ľuďom v núdzi. Organizátori prerozdelili vyše 5100 eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.