reklama

Veselý celodenný program na Trnavskom rínku

Trnavský rínek bude už túto sobotu od 9.00 do 17.00 na Kapitulskej ulici a okrem 90 stánkov s dobrým jedlom a peknými vecami ponúkne pre deti i dospelých celodenný program.

Predajné stánky nájdete po celej dĺžke Kapitulskej ulice a časti Mikulášskeho námestia. Krásny park v jej strede sa zmení na zónu oddychu a pod stromami bude pre deti pripravených niekoľko kreatívnych dielničiek.

Hneď zrána projekt Divotvorenie pre deti pripraví dielňu „Vítanie leta“. Deti si napríklad budú môcť vyrobiť slniečka z vlny. Lektorky z Jolie zase pre deti chystajú tvorivé maľovanie a odtláčanie, maľovanie na tvár a veselé balóny.

A od 12.00 Pablo – Výtvarný odbor z Trnavy chystá workshop technikou marbling – čiže mramorovaný ozdobný papier. Deti si môžu vyrobiť pohľadnice a obálky touto zaujímavou formou.

rinek-prog
V sobotu Kapitulská ulica opäť ožije a spolu s ňou aj krásny parčík

Okrem dielní sa o zábavu postará aj hravé Teátro Neline s bábkovými rozprávkami. O 9.30 deti poteší Danka a Janka a o 15.30 Uštrikovaná rozprávka.

Deti i dospelých bude na ulici svojimi kúskami zabávať aj trnavský mím Adrián Kobetič.

O skvelú atmosféru a veselú náladu sa postarajú dve viacčlenné kapely – o 10.30 to bude mladý orchester Taste of Brass Orchestra, ktorého viacerí členovia pochádzajú z Trnavy. A o 14.00 z neďalekej Serede dorazí štýlový Seredský Dixieland Band.

Novinkou na Trnavskom rínku budú dve diskusie. Aká bola Kapitulská ulica, aké trhy sa tu konali a kto významný tu žil, sa dozviete v krásnom dvore Jazykovej školy Harmony o 11.30.

Otvorenú diskusiu s dvomi obyvateľmi Trnavy bude viesť skúsená sprievodkyňa Emília Izakovičová (Artklub). Jazyková škola súčasne ponúkne otvorené hodiny angličtiny pre deti aj dospelých.

V druhej diskusii o 13.00 na pódiu porozprávajú dvaja cudzinci, ktorí v Trnave našli svoj domov, o tom prečo majú radi Trnavu a ako sa stali sami hrdými Trnavčanmi.

„Veríme, že návštevníci Rínku sa okrem nakupovania pekných vecí a pochutnávania si na dobrotách majú na čo tešiť,“ konštatujú organizátorky Mirka Hlinčíková a Júlia Č. Oravcová z neziskovej organizácie Bronco.

PROGRAM-rinek

PABLO-workshop
Program pre deti pripraví Pablo
mim
Predstaví sa aj mím Adrián Kobetič

Ulož ako PDF
Napísal 9. júna 2015 9:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.