reklama

Prvorepublikový jazz, divadielka aj kreatívne dielničky – bohatý program na Trnavskom rínku

Už túto sobotu sa môžete tešiť na viac ako sto predajcov a predajkýň, hudobný program, kreatívne workshopy a nebudú sa nudiť ani Vaše deti, pre ktoré počas dňa zahrajú svoje predstavenie dve divadielka a bude pripravený aj „kopec“ zábavných aktivít.

HUDBA

O 9.30 hod program hudobne odštartuje parádna kapela priamo z Námestia sv. Mikuláša Gypsy Elegance. Tešiť sa môžete na ich rezký rytmus a známe šlágre. Na poludnie, o 12.00 hod. si vypočujete ďalšiu hudobnú lahôdku Stringbow Trio. Mladá skupina, ktorá hrá gypsy jazz a world music vo vlastných aranžmánoch. Členovia skupiny získali vlani v súťaži Mladé tváre slovenského jazzu cenu Slovenskej jazzovej spoločnosti. 

O 14.00 hod zaznie Kapitulskou ulicou koncert plný hotjazzovej energie aj bluesového rozjímania – „československý“ projekt Salonrevue zahrá skvelé skladby Jaroslava Ježka, Gejzu Dusíka, piesne z filmov s Vlastom Burianom, hity známe v podaní Adiny Mandlovej, Františka Krištofa Veselého a ďalších prvorepublikových umelcov. Aj takto môžete osláviť čoskoré sté výročie vzniku 1. ČSR. Hudobný program o 16.00 hod. ukončí potulná pesničkárka Meluzína, autorka a zberateľka piesní divokého Východu. Všade kam príde, sa strhne nefalšovaný cigánsko-balkánsky-ethno-folk-punkový bašável.

Ilustračné foto: kamarianphotography.com

DIVADLO PRE DETI

Doobedné divadielko pre deti tentokrát začne hrať o 10.30 hod. na pódiu pod gaštanmi. Bábkové divadlo Morgonrock zahrá predstavenie „O čertovi Kolofónovi“.  Mix čertovských rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií je receptom na hodinu neopakovateľnej zábavy v spoločnosti klasických marionetových bábok.

o obednom spánku sa deti opäť môžu vrátiť do krajiny rozprávok. Zoskupenie okolo neziskovej organizácie Stopka z Ružomberka na pódiu zahrá interaktívnu hru „O troch prasiatkach“. Sľubujú veselý zážitok a skutočné vybláznenie sa pre deti.

KOMENTOVANÉ PREHLIADKY

Skvelú sprievodkyňu Emíliu Valachovičovú už možno poznáte z predchádzajúcich Rínkov. V sobotu Vás bude čakať o 13.00 hod. pri súsoší na Námestí sv. Mikuláša, pričom vás prevedie starou Trnavou a prerozpráva príbeh významného Trnavčana Alfréda Wetzlera, ktorý by 10. mája 2018 oslávil 100. rokov.

Organizátori sa veľmi tešia aj zo spolupráce so Západoslovenským múzeom, ktoré pre návštevníkov Rínku pripravilo dva komentované vstupy: o 14.00 hod do Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského a o 15.00 hod do Múzea knižnej kultúry.

WORKSHOPY A TVORIVÉ DIELNE V PARKU

Park bude v túto sobotu plný aktivít a tvorivých dielničiek, ktoré si pre deti pripravila montessori škôlka Lollipop a nezisková organizácia Meduška.

Po celý deň si budete môcť pocvičiť cudzie jazyky v jazykovej kaviarni, ktorú pripravuje škola Language Siesta.

Lavičky, vtáčie búdky či hojdačky? Čo a kde by podľa vás malo pribudnúť v Trnave? Príďte o tom porozprávať do zóny participatívneho rozpočtu. Poradíme vám, ako by sa vaša predstava mohla stať skutočnou v čase medzi 9.30 – 11.30.

V sobotu sa na Kapitulskej neparkuje
Organizátori zároveň upozorňujú na neprejazdnosť Kapitulskej ulice a Námestia sv. Mikuláša, ktoré budú v sobotu zatvorené pre dopravu. Prosia návštevníkov, aby využili parkovanie v priľahlých uliciach mesta, a parkoviská pri VÚC alebo v City Aréne.

Nezisková organizácia Bronco pripravuje v parku ekologickú zónu plnú aktivít a súťaží pre deti. Budete môcť upcyklovať zátky od fliaš a obaly od vajíčok, nebudú chýbať súťaže v recyklovaní a malá výstava fotografií rôznych ekosystémov: najmä na vodné a morské spoločenstvá. Tiež sa tam budete môcť poradiť o tom, ako správne recyklovať v Trnave.

Ak by ste túžili po zapletanom vrkoči a nevšednom účese, lektory z Rusalky – Tanečného a pohybového centra vám zapletú parádne vrkoče a prípadne Vás aj naučia ako na to. Do účesov pridajú aj rôzne kvietky či stužky. 

V rámci Európskeho týždňa nosenia detí, sa v parku predstaví aj skupina aktívnych nosiacich rodičov „Nosíme deti Trnava“, ktorá vám vysvetlí, aké je to ergonomické nosenie a ukáže vám zakladný šatkový úväz, či ako správne nosiť dieťa v nosiči.

Deti sa môžu tešiť aj na maľovanie na tvár a zmeniť sa tak na chvíľu na malé zvieratko alebo Spidermana.

Novinkou v parku bude biely stan slúžiaci na prebalenie a kŕmenie bábätiek. Tu nájdete pokojnejšie miesto, oddelené od ostatného virvaru.

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2018 6:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvorepublikový jazz, divadielka aj kreatívne dielničky – bohatý program na Trnavskom rínku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.