reklama

Program sobotného Trnavského rínku: Pouličná hudba, divadielko a plný park tvorivých dielní

Trnavský rínek sa uskutoční už v sobotu 11. mája 2019 od 9.00 do 17.00 hod. a bude plný krásnych vecí, chutného jedla, hudby, divadiel, tvorivých dielní a spoločných stretnutí.

Veľkou novinkou je, že sa priestor Rínku rozšíri z Kapitulskej ulice a Námestia sv. Mikuláša aj na ulicu Mikuláša Schneidera Trnavského.

Ulica bude znieť pouličnou hudbou, nájdete v nej skvelý výber predajcov a predajkýň a v doobedných hodinách v Dome hudby aj tvorivé dielne pre deti, ktoré pripravilo Západoslovenské múzeum.

Ilustračné foto: Trnavský rínek

Rínek hudobne otvorí trnavská kapela Impaco trio, ktorá o 9:00 zahrá na pódiu v parku. Veselosť na trh prinesie 20-členný detský spevácky zbor z Coburgovej ulice v Trnave- Romane čhavore jilestar. Deti usilovne nacvičovali program, tak ich príďte povzbudiť svojím potleskom.

Až z Krakowa na Trnavský rínek príde folk-punková Hańba – bicie, akordeón či klarinet vyčaria parádnu hudobnú smršť. O 16:00 vás čaká veselý rap pre deti- Džumelec, ktorý zavíta z Košíc.

Pod gaštanmi na Kapitulskej budú na deti čakať dve divadelné prestavenia od bábkového divadla Morgonrock: o 10.00 rozprávka O čertovi Kolofónovi a o 15.00 príbeh O diviačikovi.

Park na Kapitulskej bude opäť po celý deň plný tvorivých dielní a workshopov nielen pre deti. Tí najmenší budú môcť tvoriť z dreva, zacvičiť si, kresliť, nechať si pomaľovať tvár, zapliesť krásne vrkoče či sa niečo naučiť o bezstavovcoch na slimačom workshope.

V parku budú pripravené aj workshopy pre väčších. Rozkresli sa Trnava vás naučí ako niekoľkými ťahmi nakresliť komixového hrdinu, Recyklátor zase kreatívne ukáže ako si z rôznych materiálov, ktoré by inak skončili v koši, vytvoriť pekné a užitočné veci.

S Klubom zručných žien si niečo pekné uháčkujete a Dielnička u zlatej priadky vám ukáže ako pliesť na malých krosienkach náramky priateľstva.

A ak ste vždy túžili naučiť sa piecť vlastný chlieb, počkajte si na Kváskovanie s Katkou o 13:00. Že jóga môže byť veľmi zábavná, vám predvedie Acro Yoga Trnava – párové zostavy vo vzduchu si budete môcť aj sami vyskúšať.

O 13.30 deťom z krásnej knihy Pom-pomove dobrodružstvá prečítajú herci Divadla Jána Palárika.


Mapa májového rínku

Organizátori Trnavského rínku majú radi Trnavu a jej históriu, a preto sa tešia z dlhodobej spolupráce so sprievodkyňou Emíliou Vlachovičovou. O 13.00 návštevníkov Rínku povedie od súsošia na Námestí sv. Mikuláša okolo hradieb a rozpovie im ich príbeh.

O 14:00 zas bude pripravená exkluzívna prehliadka kláštora Klarisiek (budova Západoslovenského múzea) – prechádzka povedie po priestoroch bývalého kláštora a kostole Nanebovzatia Panny Márie, o ktorých viac povie historička múzea Mgr. Lucia Duchoňová.

Budete si môcť obzrieť, kde sa nachádzali cely mníšok, zimná nocľaháreň, refektár s kuchyňou a komorami, skladmi, nemocničné krídlo s prípravňou liekov z byliniek, ako sa vstupovalo do prvej kláštornej budovy.

Od rána do 15.00 bude poprvýkrát na Rínku prítomné aj Trnavské rádio, ktoré vyspovedá návštevníkov, predajcov či hudobníkov a prinesie vám živý záznam z trhu.

Je sa na čo tešiť!

Trnavský rínek je organizovaný Bronco n.o. v spolupráci s mestom Trnava.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 10. mája 2019 7:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.