reklama

Program sobotného Trnavského rínku: Pouličná hudba, divadielko a plný park tvorivých dielní

Trnavský rínek sa uskutoční už v sobotu 11. mája 2019 od 9.00 do 17.00 hod. a bude plný krásnych vecí, chutného jedla, hudby, divadiel, tvorivých dielní a spoločných stretnutí.

Veľkou novinkou je, že sa priestor Rínku rozšíri z Kapitulskej ulice a Námestia sv. Mikuláša aj na ulicu Mikuláša Schneidera Trnavského.

Ulica bude znieť pouličnou hudbou, nájdete v nej skvelý výber predajcov a predajkýň a v doobedných hodinách v Dome hudby aj tvorivé dielne pre deti, ktoré pripravilo Západoslovenské múzeum.

Ilustračné foto: Trnavský rínek

Rínek hudobne otvorí trnavská kapela Impaco trio, ktorá o 9:00 zahrá na pódiu v parku. Veselosť na trh prinesie 20-členný detský spevácky zbor z Coburgovej ulice v Trnave- Romane čhavore jilestar. Deti usilovne nacvičovali program, tak ich príďte povzbudiť svojím potleskom.

Až z Krakowa na Trnavský rínek príde folk-punková Hańba – bicie, akordeón či klarinet vyčaria parádnu hudobnú smršť. O 16:00 vás čaká veselý rap pre deti- Džumelec, ktorý zavíta z Košíc.

Pod gaštanmi na Kapitulskej budú na deti čakať dve divadelné prestavenia od bábkového divadla Morgonrock: o 10.00 rozprávka O čertovi Kolofónovi a o 15.00 príbeh O diviačikovi.

Park na Kapitulskej bude opäť po celý deň plný tvorivých dielní a workshopov nielen pre deti. Tí najmenší budú môcť tvoriť z dreva, zacvičiť si, kresliť, nechať si pomaľovať tvár, zapliesť krásne vrkoče či sa niečo naučiť o bezstavovcoch na slimačom workshope.

V parku budú pripravené aj workshopy pre väčších. Rozkresli sa Trnava vás naučí ako niekoľkými ťahmi nakresliť komixového hrdinu, Recyklátor zase kreatívne ukáže ako si z rôznych materiálov, ktoré by inak skončili v koši, vytvoriť pekné a užitočné veci.

S Klubom zručných žien si niečo pekné uháčkujete a Dielnička u zlatej priadky vám ukáže ako pliesť na malých krosienkach náramky priateľstva.

A ak ste vždy túžili naučiť sa piecť vlastný chlieb, počkajte si na Kváskovanie s Katkou o 13:00. Že jóga môže byť veľmi zábavná, vám predvedie Acro Yoga Trnava – párové zostavy vo vzduchu si budete môcť aj sami vyskúšať.

O 13.30 deťom z krásnej knihy Pom-pomove dobrodružstvá prečítajú herci Divadla Jána Palárika.


Mapa májového rínku

Organizátori Trnavského rínku majú radi Trnavu a jej históriu, a preto sa tešia z dlhodobej spolupráce so sprievodkyňou Emíliou Vlachovičovou. O 13.00 návštevníkov Rínku povedie od súsošia na Námestí sv. Mikuláša okolo hradieb a rozpovie im ich príbeh.

O 14:00 zas bude pripravená exkluzívna prehliadka kláštora Klarisiek (budova Západoslovenského múzea) – prechádzka povedie po priestoroch bývalého kláštora a kostole Nanebovzatia Panny Márie, o ktorých viac povie historička múzea Mgr. Lucia Duchoňová.

Budete si môcť obzrieť, kde sa nachádzali cely mníšok, zimná nocľaháreň, refektár s kuchyňou a komorami, skladmi, nemocničné krídlo s prípravňou liekov z byliniek, ako sa vstupovalo do prvej kláštornej budovy.

Od rána do 15.00 bude poprvýkrát na Rínku prítomné aj Trnavské rádio, ktoré vyspovedá návštevníkov, predajcov či hudobníkov a prinesie vám živý záznam z trhu.

Je sa na čo tešiť!

Trnavský rínek je organizovaný Bronco n.o. v spolupráci s mestom Trnava.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 10. mája 2019 7:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.