reklama

Ženy Viktórie Trnava vicemajsterkami SR

Domáce stolnotenisové súťaže družstiev dospelých vyvrcholili 15. – 16. apríla finálovými turnajmi, na ktorých štyri najlepšie družstvá dlhodobých súťaží v kategórii mužov a žien zápasili o tituly majstra SR.

Ženy trnavskej Viktórie nastúpili do turnaja, ktorý sa konal v Bratislave, ako druhý nasadený tím podľa umiestnenia v extraligovej tabuľke.

V semifinále remizovali 5:5 s družstvom Topoľčian, čo stačilo na postup do finále. Tu nastúpili proti obhajcovi minuloročného zlata, favorizovanému celku Dunajskej Stredy.

Ženy zo Žitného ostrova víťazstvom 6:2 obhájili titul a Trnavčanky v zložení Tatiana Kukuľková, Natália Grigelová, Zuzana Peková a Zuzana Takáčová vybojovali striebro, ktoré je pre Trnavu prvým v ére samostatného Slovenska.

viktoria-zeny
Zľava Zuzana Peková, Natália Grigelová, Tatiana Kukuľková a Zuzana Takáčová

Foto: archív KST Viktória

Na tretej priečke sa umiestnilo družstvo Topoľčian. Medzi mužmi si titul podľa očakávania vybojovalo družstvom Vydrán.

„Dievčatá si striebro po celoročnom snažení zaslúžili, zvládli dokonca i hendikep v podobe dlhodobo zranenej Natálie Grigelovej. Opäť sme tento rok posunuli výsledkovú laťku omnoho vyššie. Tatiana Kukuľková vybojovala pred dvoma týždňami vo veku 15 rokov titul majsterky SR vo dvojhre žien, čo sa naposledy pre Trnavu podarilo Perinovej v roku 1951. A dnešné striebro v Trnave dosiaľ absentovalo úplne,“ konštatoval predseda klubu Štefan Peko.

Ivan Peko

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2016 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.