reklama

Dvojročný Zoro žne úspechy, odhalil už tridsať prípadov súvisiach s drogami

Dvojročný pes trnavských colníkov má za sebou prvý a zároveň mimoriadne úspešný polrok. V roku 2017 počas kontrol až v 28 prípadoch odhalil pašerákov. V rozbehnutom trende Zoro pokračuje aj tento rok. Stihol už odhaliť marihuanu v Trnave a v Hlohovci.

Len v júli minulého roka bol trnavským colníkom pridelený nový štvornohý pomocník Zoro a od samého začiatku žal jeden úspech za druhým. Za prvý polrok svojho pôsobenia na Colnom úrade Trnava sa Zorovi podarilo až 28 pozitívnych reakcií na omamné a psychotropné látky.

Medzi drogy, ktoré sa už vďaka Zorovi podarilo zaistiť, patrí marihuana, hašiš, amfetamín, extáza, pervitín, kokaín a LSD. Svoj prvý úspech zaznamenal už počas prvého týždňa v službe.


Zoro je úspešný. Na konte má už tri desiatky odhalených prípadov pašovania

„Najväčší doterajší úspech zaznamenal Zoro vlani v auguste, keď u českej posádky osobného automobilu našiel naraz extázu, hašiš aj marihuanu. V rozbehnutom trende Zoro pokračuje i tento rok, keď hneď v prvé januárové dni odhalil počas kontrol v Trnave a v Hlohovci u dunajskostredskej a hlohoveckej posádky áut marihuanu,“ priblížila hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová.

Pri dnešných typoch áut colník nemá možnosť nazrieť do všetkých rafinovaných úkrytov vozidiel. Práca vycvičeného psa je tu nezastupiteľná a Zoro je toho príkladom.

Zoro je 2-ročný belgický ovčiak so špecifikáciou na omamné a psychotronické látky.

V marci minulého roka bol pridelený senickému psovodovi. Od marca absolvoval spolu so psovodom povinný kynologický výcvik vo  Výcvikovom stredisku služobnej kynológie v Gajaroch na Záhorí a od júla minulého roka bol nasadený do služby v Trnavskom kraji, doplnila Zlochová.

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2018 12:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Dvojročný Zoro žne úspechy, odhalil už tridsať prípadov súvisiach s drogami”

 1. 1
  MaliT says:

  Mohli by sme sa prosim dockat clanku o tom, co planuje radnica robit s aktualnou snehovou kalamitou? Prakticky sa neda vyst von, chodniky v p…., cesty v p…. vratane tych hlavnych. Ze si Brocka lieci komplexy menejcennosti sme si zvykli, ale fakt musi ist o zivot? Ci sa uz konecne zacne s tou svojou bandou zaujimat aj o svoje povinnosti?

  • 1.1
   Tí po zenite says:

   Že by zlatý pán Jakubec?

  • 1.2
   ABC says:

   Prosím to majú pracovať v nedeľu ? Jeden chce aby sme zametali a čistili mesto v noci, druhý odhrnať sneh v nedeľu,no hotová Sodoma – Gomora.Po plesoch v Čajke alebo v Partizáne ,nechcú po nás veľa ? Sneh sa do pondelka možno roztopí,nečistoty vietor rozfúka , len aby sme to stačili vyfakturovať !!!!

 2. 2
  Bob says:

  Ako vidím, tak ten pocit menejcennosti máš Ty a nie Brocka.O akom snehu tu hovoríš? Keď nevieš jazdiť na aute,tak zostaň doma.Hlavne nezabúdaj, že je zima a nie leto.To ale machrom sa nedá vysvetliť. Čo majú hovoriť ľudia v horách. ..Ty snehová kalamita…😰

  • 2.1
   Kuk says:

   Ja som chcel ísť na bicykli , potom na elektrickej kolobežke napokon pešo. Všetko o návštevu traumatológie .

  • 2.2
   Alex says:

   Bob, ako vieš, že Brocka netrpí pocitom menejcennosti? Skús to vysvetliť, prosím. A ešte ďalšia otázka. Je podľa teba normálne, keď cesty nie sú zjazdné a upravené, práve keď je zima?

 3. 3
  Aha says:

  Aha. Nestratil sa.
  Capko predsa len drží stráž v kapustnej záhradke.

  • 3.1
   Labakan says:

   Najlepší odstraňovač snehu teplé počasie a dážd. Ako sa včera zadarilo. Len toho psíka strážte aby sa nezatúlal na radnicu.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.