reklama

V Trnave funguje nová kruhová križovatka, je súčasťou severného obchvatu

obchvat1Výstavba severného obchvatu, ktorá začala pred niekoľkými mesiacmi, už prináša so sebou prvé zmeny v doprave. Najvýraznejšie sa prejavujú na Špačinskej ceste – na výpadovke v smere na obce Malženice, Dolná Krupá a Špačince. Z pomerne nebezpečnej križovatky, ktorá bola v minulosti svedkom mnohých nebezpečných kolízií, sa stala v minulých dňoch omnoho bezpečnejšia kruhová križovatka.
Daný úsek doznal aj ďalšie zmeny v dopravnej situácii, ktorá sa po dokončení prác a odstránení dočasného značenia stane v tomto úseku iste omnoho prehľadnejšou.
Prvá etapa severného obchvatu od Bučianskej po Špačinskú cestu bude dokončená v druhej polovici roku 2008. Jej súčasťou bude okrem dvojprúdovej cesty  aj 600-metrová protihluková stena zo skla a dreva a 80-metrový most ponad cestu na Malženice a Špačince. Slovenský správa ciest, ktorá preinvestuje na výstavbe obchvatu 1,3 miliardy korún predpokladá, že v prípade naplnenia rozpočtu na stavbu dokončí celý projekt v roku 2009.

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2007 0:18. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.