reklama

Verejné osvetlenie vyjde v tomto roku mestskú pokladnicu na 36 miliónov korún

„Zabezpečiť efektívnu a hospodárnu prevádzku verejného osvetlenia na území mesta, rekonštruovať, modernizovať a rozširovať sieť verejného osvetlenia v zmysle svetelno – technického projektu verejného osvetlenia,“ – taký je plán predstaviteľov mesta v oblasti prevádzky verejného osvetlenia v roku 2008. Z mestskej pokladnice pôjde v tomto roku na rozpočtovú položku verejné osvetlenie spolu takmer 36 miliónov korún.
Výdavky na bežnú údržbu verejného osvetlenia a cestnej svetelnej signalizácie (ktorá je vykonávaná na základe zmluvy) dosiahnu 9 miliónov korún. Spotreba elektrickej energie verejného osvetlenia v Trnave bude stáť mesto v tomto roku 16,8 milióna korún.
Mesto chce v roku 2008 investovať do rekonštrukcie verejného osvetlenia 6 miliónov korún. Plánuje sa výmena skorodovaných stožiarov na uliciach G.Dusíka, Bernolákova, Slovanská a  Hospodárska – I. etapa. Súčasne s výmenou stožiarov bude realizovaná aj výmena svietidiel s cieľom úspory energie. Ďalších 2,5 milióna korún investuje mesto do modernizácie verejného osvetlenia. Každoročne v rámci finančných možností pristupuje k výmene starších typov svetelných bodov za modernejšie, čím sa dosahuje znižovanie spotreby elektrickej energie. Ročne prichádza k výmene viac ako 300 svetelných bodov.
Rozpočet na rok 2008 počíta aj s investíciou približne jeden milión korún do realizácie nového verejného osvetlenia najmä v nadväznosti na nové dopravné napojenia.
Následne v roku 2009  je plánovaná výmena skorodovaných stožiarov a svietidiel napríklad na Rybníkovej ulici – vrátane parkoviska, Hodžovej, Bratislavskej, Palárikovej, Moyzesovej či na Námestí SNP.

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2008 17:44. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.