reklama

V Trnave sa začne v tomto roku stavať niekoľko nových bytoviek

Na území mesta Trnava štartuje v tomto roku hneď viacero projektov výstavby bytov do osobného vlastníctva. Na 4. strane si predstavíme niektoré z nich, najmä tie, ktorých realizácia buď začala – alebo je predpoklad, že začne ešte v roku 2008.

Konkurencia na trhu s novými bytmi v Trnave sa v tomto roku pravdepodobne zostrí. Kým záujemcovia o kúpu nových bytov nemali v minulom roku príliš veľa možností kúpiť a okamžite bývať v novom byte, už v rokoch 2008 a 2009 by sa mala situácia zlepšiť.
Pred dokončením je bytový dom na ulici K. Mahra na Prednádraží s 87 bytmi, v decembri 2008 by mali odovzdať do užívania 54 bytov v projekte Casalle na Beethovenovej ulici.
V tomto roku plánuje dokončiť takmer 90 bytov mesto na Tajovského ulici – a tiež na Prednádraží. Na rozdiel od predtým menovaných projektov však v tomto prípade pôjde o nájomné byty.
Pred niekoľkými týždňami začali prvé stavebné práce na výstavbe bytového domu v priamom susedstve novej budovy nemocnice medzi ulicami Žarnova – Dohnányho.
Čoskoro odštartuje aj realizácia sedempodlažného domu s 38 bytmi pri Merkúri.
Súkromný investor ohlásil koncom vlaňajška zámer postaviť 24 bytov na rohu ulíc G. Steinera – Zelenečská.
V prípravnom štádiu je aj projekt bytového domu na Koniarekovej ulici, vedľa areálu Lokomotívy a novopostaveného bytového domu. Tu chcú postaviť až 88 nových bytov. Rovnako ako v predošlých prípadoch do osobného vlastníctva.
Nuž a napokon trnavská súkromná spoločnosť pripravuje výstavbu 151 bytov na Botanickej ulici. Chce ich umiestniť na pozemok susediaci s bejzbalovými ihriskami na Prednádraží. Predpoklad začatia stavebných prác je v tomto roku, polyfunkčný objekt chcú dokončiť v roku 2009 alebo 2010.
Hoci nie u každého z uvedených projektov  sú známe ceny,  dá sa predpokladať – v závislosti od štandardnej výbavy bytov, že ceny nových bytov do osobného vlastníctva v Trnave už pravdepodobne neklesnú pod hranicu 50 – tisíc korún za meter štvorcový.

Ilustračné foto: domalbert.sk

Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2008 17:47. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.