reklama

Počet uložených pokút klesol, mestskí policajti však vymohli o milión korún viac

V roku 2007 zaevidovala Mestská polícia mesta Trnava 15 163 udalostí súvisiacich s výkonom služby. Denne registrovali mestskí policajti v priemere viac ako 41 udalostí. Vyplýva to Správy o činnosti Mestskej polície mesta Trnava (MsP) za rok 2007, ktorú predložil poslancom mestského zastupiteľstva minulý týždeň náčelník MsP Mgr. Igor Keleši.
Približne pätinu zo všetkých evidovaných udalostí tvorilo vlani riešenie zásahov voči bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ďalšia viac ako tretina udalostí súvisela s priestupkami voči miestnym daniam a parkovaním v centrálnej mestskej zóne.
„Z hľadiska bezpečnostnej situácie bola v minulom roku situácia v Trnave stabilizovaná. Zo štatistík vyplýva, že sme zaznamenali pokles v počte uložených blokových pokút, na druhej strane mestská polícia dosiahla výrazný nárast vymožených pokút s nárastom v porovnaní s rokom 2006 o viac ako jeden milión korún,“ hodnotí náčelník MsP v Trnave I. Keleši.
V službách MsP pracuje v súčasnosti 65 ľudí, štyria z nich s preukazom zdravotne ťažko postihnutého slúžia na monitorovacom pracovisku kamerového systému. „Táto spolupráca sa nám osvedčila a zároveň poskytla uniformovaným pracovníkom MsP viac priestoru pre prácu v teréne,“ pochvaľuje si šéf mestskej polície, ktorý vlani získal od Združenia miest a obcí hodnotné ocenenie „Príslušník roka“.
Kelešiho zástupca JUDr. Ivan Ranuša získal čestný odznak za prínos v oblasti legislatívy za prípravu nového zákona o obecnej polícii.
Vlani opustilo rady trnavskej MsP päť ľudí, na ich miesto nastúpi od apríla pätica novicov. „Práca v mestskej polícii nepatrí medzi finančne lukratívne, aj preto od nás ľudia odchádzajú za lepšími platovými podmienkami,“ podotkol Igor Keleši.
Technicky je podľa jeho slov trnavská mestská polícia vybavená na dobrej úrovni. Vlani pribudli dve nové monitorovacie kamery na stanici, satelitný systém monitoringu vozidiel MsP prostredníctvom GPS, ale aj fotoaparáty a videokamery.  „Vysoko pozitívne hodnotím aj spoluprácu so zložkami Policajného zboru SR či železničnou políciou, osobné kontakty a pravidelné stretnutia prinášajú svoje ovocie,“ pochvaľuje si.
Mestská polícia mesta Trnava splnila s predstihom aj kompletné prestrojenie do nových uniforiem, jednotný biely šat dostali aj hliadkové vozidlá. „Nezabúdame ani na prevenciu. Vlani sme organizovali množstvo podujatí, v roku 2008 budeme rovnako aktívne pracovať aj na tomto poli,“ dodal Igor Keleši.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2008 0:51. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.