reklama

Mestskí policajti ponúkali v noci pomoc bezdomovcom, do noclahárne sa presunul len jeden

Vzhľadom k nočným mrazom uskutočnila Mestská polícia Trnava v noci zo štvrtka na piatok 22. januára preventívnu akciu zameranú na poskytnutie pomoci ľuďom žijúcim na ulici.

Ako povedal náčelník MsP Igor Keleši, mestskí policajti zdôrazňovali ľuďom bez domova možnosť využitia prevozu do útulku.

„Počas akcie sme oslovili osem bezdomovcov, z toho dve ženy. Možnosť prevozu a umiestnenia využil len jeden z nich. Ostatné osoby odmietli túto formu pomoci od mesta,“ skonštatoval Keleši.

bezdomovec-tt

Ilustračné foto

Noclaháreň pre bezdomovcov na Coburgovej ulici je pripravená a počas mrazov funguje v tzv. krízovom režime.

To znamená, že do istej miery je tolerovaný alkohol, ľudia bez domova tu možu zostať aj počas dňa a poskytujú im napríklad teplý čaj.

Počas chladnej noci z 21. na 22. januára 2016 prespalo v noclahárni podľa informácií Igora Kelešiho 23 mužov a 12 žien.

Nočné mrazy si už túto zimu vyžiadali v Trnave medzi ľuďmi žijúcimi na ulici jednu obeť.

V nedeľu 17. januára ráno našli bez známok života na lavičke v Ružovom parku mŕtveho muža. Podľa lekára bolo príčinou smrti podchladenie.

Ulož ako PDF
Napísal 22. januára 2016 9:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.