reklama

K prespávajúcim bezdomovcom na ulici v mrazoch radšej zavolajte mestskú políciu

Mesto Trnava zvýšilo počas mrazivých januárových dní kapacitu noclahárne na Coburgovej 26. Počas celodenných mrazov tu môžu ľudia bez domova bývať.

„Kapacita nocľahárne bola v týchto dňoch zvýšená z 30 na 45 miest, pričom je tu v rámci krízového režimu možný pobyt počas celého dňa. Stredisko je v prípade potreby pripravené počet miest a lôžok ešte navýšiť. Ľudí v nocľahárni pravidelne navštevuje terénna pracovníčka z mestského úradu, ktorá im poskytuje poradenstvo, napríklad v otázkach lekárskej starostlivosti,“ informuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Radnica zároveň žiada o pomoc aj obyvateľov. Ak zaregistrujú voľne prespávajúcich bezdomovcov, môžu kontaktovať mestskú políciu na čísle 159.

Pracovníci MsP osobám ponúknu možnosť prenocovať v noclahárni.

Ilustračné foto

Okrem polície spolupracuje Stredisko sociálnej starostlivosti aj s Trnavskou arcidiecéznou charitou, ktorá sa venuje vyhľadávaniu a pomoci ľuďom bez domova aj prostredníctvom projektu Streetwork Trnava.

Trnavská arcidiecézna charita prevádzkuje i denné nízkoprahové centrum na Hlavnej 43, kde majú návštevníci možnosť zabezpečiť si základnú hygienu, oblečenie či potraviny.

Otvorené je v pondelok, stredu a piatok od 9.00 do 13.00 hod.

Tohtoročná mrazivá zima má zatiaľ v Trnave jednu obeť.

Pri výmenníkovej stanici Na hlinách našli v utorok bez známok života šesťdesiatročného muža. Zomrel na následky podchladenia.

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2017 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.