reklama

Počas augusta môžete navštíviť Mestskú vežu v Trnave aj so západom slnka

Trnava Tourism zverejnil návštevné hodiny Mestskej veže v Trnave počas augusta. Otvorená je denne, každý piatok prebiehajú aj večerné výstupy.

Renesančná Mestská veža je symbolom Malého Ríma, prosperity a prestíže.

Má 143 schodov, je takmer 60 metrov vysoká, skrýva v sebe unikátny hodinový stroj a hlavne sa vám odtiaľ naskytne najkrajší výhľad na mesto a okolité Malé Karpaty.


Mestská veža v Trnave

Počas augusta 2019 ju môžete navštíviť v priebehu celého týždňa od 10:00 do 18:00 h. a každý augustový piatok je otvorená až do 20:00 h. Posledný vstup je o 19:30 h.

Zároveň si tu návštevníci môžu kúpiť niečo na pamiatku, keďže na prízemí sídli Turistické informačné centrum, ktoré je otvorené každý deň od 10:00 do 18:00 hod.

Dejiny Mestskej veže sa začali písať v roku 1574. Murársky majster Jakub sa zaviazal pred trnavským richtárom Jurajom Schleglom, že vežu, ktorú začne stavať aj dokončí.
Tak sa aj stalo. V deň odovzdania mestskej veže sa rozozneli všetky trnavské zvony a majster Jakub vydýchol so slovami: „Dokázal som to.“

V roku 1729 bol na piate poschodie inštalovaný mechanický hodinový stroj z dielne Franza Langera, odbíjajúci aj štvrťhodiny. Už po štyri generácie sa oň stará mužská vetva rodiny Nemčekovcov – mestských hlásnikov a hodinárov.

Posledná obnova Mestskej veže v roku 2005 prinavrátila stavbe jej stratený lesk a slávu. Pribudol arkier s kamenným erbom, ako aj pôvodné zdobenie – iluzívne kvádrovanie na nárožiach veže.

Ulož ako PDF
Napísal 5. augusta 2019 22:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.