reklama

440. výročie záväzku majstra Jakuba postaviť mestskú vežu pripomenie zaujímavý program

V sobotu 28. júna 2014 uplynie presne 440 rokov odvtedy, čo sa murársky majster Jakub zaviazal, že na Trojičnom námestí postaví strážnu vežu, dominantu mesta Trnava – mestskú vežu. Pri tejto príležitosti pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism na sobotu bohatý sprievodný program v tejto historickej pamiatke ako oslavu jej okrúhleho jubilea.

Dejiny mestskej veže sa začali písať v roku 1574. Murársky majster Jakub sa zaviazal pred vtedajším trnavským richtárom Jurajom Schleglom, že vežu, ktorú začne stavať aj dokončí. Nedobytná a takmer 60 metrov do oblakov sa hrdo týčiaca mohutná stavba slúžila predovšetkým ako strážna rozhľadňa, z ktorej bolo najľahšie pozorovateľné každé hroziace nebezpečenstvo.

Dnes je veža predovšetkým strážkyňou času vďaka jedinečnému mechanickému hodinovému stroju, ktorý ukrýva vo svojich útrobách.

mestska-veza-trnava

Ilustračné foto

Pri príležitosti tohto okrúhleho výročia pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism na sobotný deň, 28. júna, bohatý sprievodný program, ktorý začne na mestskej veži o 11. hodine a potrvá až do 21. hodiny.

Návštevníci si budú môcť vyskúšať dobové stredoveké kostýmy a odfotiť sa v nich. Remeselníci predvedú zvedavcom svoju zručnosť. Nebudú chýbať ani prehliadky so sprievodcom v dobovom kostýme, ktoré budú prebiehať o 14., 15., 18. a 20. hodine,“ informuje OOCR Trnava Tourism v tlačovej správe.

Návštevníci sa v rámci nich dozvedia viac o funkcii mestskej veže, ale aj zaujímavé príbehy ako napr. o koze, ktorá žila na veži. Na najmenších čaká tvorivý kútik, v ktorom si môžu vyfarbiť svoju mestskú vežu alebo si zasúťažiť. Zabudnúť nemožno ani na jedinečný výhľad z ochodze veže vo výške takmer 30 metrov.

Pri príležitosti oslavy 440. narodenín mestskej veže je pripravené špeciálne vstupné 1,50 € pre každého nad 15 rokov.

Bližšie informácie poskytne Turistické informačné centrum – Región TIRNAVIA pod mestskou vežou na Trojičnom námestí v Trnave.

Pestrý víkendový program v meste Trnava ponúkne aj podujatie „Trnavský rínek“ a otvorenie celoprázdninového „Leta na korze“ na novozrekonštruovanej Hlavnej ulici.

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2014 16:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “440. výročie záväzku majstra Jakuba postaviť mestskú vežu pripomenie zaujímavý program”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.