reklama

Advent v Trnave spestria aj výstupy na Mestskú vežu s lampášom

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism pripravila aj počas tohtoročného adventu prehliadky historického centra so sprievodcom v dobovom kostýme a výstupy na Mestskú vežu s lampášmi.

„Keďže sa blížia vianočné sviatky, tak sme si prichystali pre všetkých predčasný darček. Prvýkrát budú prehliadky so sprievodcom zadarmo aj počas adventu. Konať sa budú každú adventnú sobotu o 16:00 hod. a priblížia dominanty Trnavy. Začiatok je vždy na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou, kde na návštevníkov bude čakať sprievodca v dobovom kostýme. Nie je potrebné sa vopred nahlasovať. Prehliadka je určená aj pre anglicky hovoriacich návštevníkov,“ pozýva na prehliadky Michaela Sendeková, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Vždy v nedeľu a vo štvrtok sa zase môžete spolu so sprievodcom vydať do Mestskej veže za svetla lampášov. Dozviete sa aj rôzne legendy a príbehy o jej histórii, o unikátnom mechanickom hodinovom stroji, o ktorý sa niekoľko generácií stará rodina Nemčekovcov.

Dokonalou bodkou na záver bude nádherný výhľad na adventnú Trnavu, ktorá bude žiariť tisíckami svetielok.

FOTO: Trnava Tourism / Alexandra Galambová

„Odporúčame si však lístky zarezervovať vopred, nakoľko počet miest je kapacitne obmedzený. Okrem špeciálnych výstupov pod názvom ‚Mestská veža s lampášom‘ môžu záujemci vežu navštíviť v rámci Adventných trhov sedem dní v týždni,“ dodáva Michaela Sendeková.

Prehliadky veže alebo historického centra je možné aj zarezervovať na stránke www.regiontrnava.sk alebo v Turistickom informačnom centre pod Mestskou vežou.

Od pondelka 2. decembra 2019 ponúkne infocentrum aj môžnosť zakúpiť si Euro Souvenir bankovky s vianočným motívom. Bankovky s nulovou nominálnou hodnotou nájdete v TIC počas otváracích hodín.

INFO

Adventná prehliadka so sprievodcom:
30. novembra, 7. 14. a 21. decembra 2019
Čas: 16:00 hod.

Mestská veža s lampášom:
1., 5., 8., 12.,15. a 19. decembra 2019
Čas: 17:30 a 19:00 hod.

Otváracie hodiny Mestskej veže počas adventu 2019:
PON / UT / STR : 10:00 – 18:00 hod.
ŠTV / NED : 10:00 – 17:00 hod.
PIA / SOB : 10:00 – 21:30 hod.

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2019 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Advent v Trnave spestria aj výstupy na Mestskú vežu s lampášom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.