reklama

Advent v Trnave spestria aj výstupy na Mestskú vežu s lampášom

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism pripravila aj počas tohtoročného adventu prehliadky historického centra so sprievodcom v dobovom kostýme a výstupy na Mestskú vežu s lampášmi.

„Keďže sa blížia vianočné sviatky, tak sme si prichystali pre všetkých predčasný darček. Prvýkrát budú prehliadky so sprievodcom zadarmo aj počas adventu. Konať sa budú každú adventnú sobotu o 16:00 hod. a priblížia dominanty Trnavy. Začiatok je vždy na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou, kde na návštevníkov bude čakať sprievodca v dobovom kostýme. Nie je potrebné sa vopred nahlasovať. Prehliadka je určená aj pre anglicky hovoriacich návštevníkov,“ pozýva na prehliadky Michaela Sendeková, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Vždy v nedeľu a vo štvrtok sa zase môžete spolu so sprievodcom vydať do Mestskej veže za svetla lampášov. Dozviete sa aj rôzne legendy a príbehy o jej histórii, o unikátnom mechanickom hodinovom stroji, o ktorý sa niekoľko generácií stará rodina Nemčekovcov.

Dokonalou bodkou na záver bude nádherný výhľad na adventnú Trnavu, ktorá bude žiariť tisíckami svetielok.

FOTO: Trnava Tourism / Alexandra Galambová

„Odporúčame si však lístky zarezervovať vopred, nakoľko počet miest je kapacitne obmedzený. Okrem špeciálnych výstupov pod názvom ‘Mestská veža s lampášom’ môžu záujemci vežu navštíviť v rámci Adventných trhov sedem dní v týždni,“ dodáva Michaela Sendeková.

Prehliadky veže alebo historického centra je možné aj zarezervovať na stránke www.regiontrnava.sk alebo v Turistickom informačnom centre pod Mestskou vežou.

Od pondelka 2. decembra 2019 ponúkne infocentrum aj môžnosť zakúpiť si Euro Souvenir bankovky s vianočným motívom. Bankovky s nulovou nominálnou hodnotou nájdete v TIC počas otváracích hodín.

INFO

Adventná prehliadka so sprievodcom:
30. novembra, 7. 14. a 21. decembra 2019
Čas: 16:00 hod.

Mestská veža s lampášom:
1., 5., 8., 12.,15. a 19. decembra 2019
Čas: 17:30 a 19:00 hod.

Otváracie hodiny Mestskej veže počas adventu 2019:
PON / UT / STR : 10:00 – 18:00 hod.
ŠTV / NED : 10:00 – 17:00 hod.
PIA / SOB : 10:00 – 21:30 hod.

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2019 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Advent v Trnave spestria aj výstupy na Mestskú vežu s lampášom”

 1. 1
  kde je ? says:

  Neviete niekto prečo nebol Nero na otvorení Vianočných trhov ?
  Bojí sa ľudí alebo čo ? Nebol ani na 50 výročí Cantici, nebol na Novéne, nebol na trhoch, nechodí medzi ľudí. Je zalezený v nejakej myšacej diere.
  Mohol v príhovore zaželať všetko najlepšie pri platení vyšších daní a poplatkov. Poslal tam slabučkú hlásateľku ktorú nikto nepočul. Asi mala vypnutý mikrofón.
  Aj na tie koníky sa alibisticky vyprdol. Dal zbabelý statusík a je to.

  • 1.1
   bezdomovec says:

   Povráva sa že zajtra na zastupiteľstvo dovedie aj svojho obľúbeného koňa aby bolo o čom rozprávať počas príprav na Vianoce , samotné Vianoce až do Troch Kráľov. NERO náš spasiteľ čo nám otvára oči, čoho všetkého je schopná liberárna banda so skonmi diktátu 1 muža + 24 ovečiek.

  • 1.2
   trnavčania says:

   kde je? sme radi že NERO sa tebe zapálil oheň o veci prospešné. Očakávame, že aj ty sa čoskoro aktívne zapojíš do trnavskej verejnej správy. Tiež ťa sledujeme. Predsa nebudeš stále zadarmo pochlebovať svojmu pánovi.
   Dokáž že máš na viac. No aj keby nie tak za takéto vyznanie sa nemusíš hanbiť lebo láska je láska….

 2. 2
  smer 2.0 says:

  Nečuduj sa voľby sú až za tri roky potom sa bude pretŕčať všade.
  Je to už taký klasický politik smerácko karpatského typu.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.