reklama

V piatok otvoria mestskú vežu zadarmo, výstupy budú počas dňa aj večer s lampášom

Špecializované denné aj večerné prehliadky so sprievodcami a informáciami o histórii mestskej veže, hodinovom stroji aj rodine, ktorá sa o stroj stará už celé desaťročia pripravila Trnava Tourism v piatok 21. februára pri príležitosti svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu.

Každoročne býva 21. február oslavovaný aj ako Svetový deň sprievodcov. Pri tejto príležitosti ponúkne Turistické informačné centrum – Región TIRNAVIA, divízia oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism, pre záujemcov bezplatné prehliadky na mestskú vežu so sprievodcom.

Prehliadky bude možné absolvovať so sprievodcom v dvojhodinových intervaloch so začiatkom prvej prehliadky o 10. hodine. Ďalšie vstupy počas dňa sú naplánované o 12.00, 14.00 a 16.00 hodine. Návštevníci sa počas prehliadky dozvedia viac o histórii veže, o hodinovom stroji, o rodine, ktorá sa o stroj stará alebo o tom, čo je to napríklad immaculata,” informovala riaditeľka Trnava Tourism Petra Blažejová.

mestska-veza-trnava
Dominantna Trnavy – mestská veža

Okrem denných prehliadok sú s príchodom tmy plánované aj ďalšie špeciálne vstupy.

Večerné prehliadky Mestskej veže s lampášom sa uskutočnia o 18. a 19. hodine.

Mestskou vežou vo večerných hodinách prevedie návštevníkov jeden z najobľúbenejších a najskúsenejších turistických sprievodcov v Trnave, oblečený v historickom kostýme. Návštevníkom priblíži zaujímavosti zo starej a slávnej histórie mesta Trnava aj o jej dominante – samotnej mestskej veži,” prezradila Blažejová.

Počet osôb na prehliadky je limitovaný, každá bude prístupná maximálne 20 ľuďom.

Rezervácie na prehliadky je možné uskutočniť v termíne od 18. do 20. februára v čase od 10. do do 17. hodiny v Turistickom informačnom centre – Región TIRNAVIA v mestskej veži.

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2014 8:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “V piatok otvoria mestskú vežu zadarmo, výstupy budú počas dňa aj večer s lampášom”

 1. 1
  durotrulo says:

  Zavrite už konečne ten Trnava Tourism (skratka “TrT”). Za 56 000 eur ročne fakt ohromný prínos pre mesto.
  Čo je to región Tirnavia? Ak sa mám starať o cestovných ruch tak hádam komplexne, a nie len o vybrané časti regiónu.
  V súčasnosti TrT míňa peniaze len na svojich členov darmožráčov (podnikatelia), ale mohol by aj na tých ostatných, ktorí platia členské (Trnava + ostatné obce v združení). Aký je pomer medzi “investovaným” členským jednotlivých členov a prínosom pre nich?
  Riadiacich pracovníkov (riaditeľka, predstavenstvo, manažéri – či ako si to hovoria) plný dom, len robiť nemá kto.
  Zobuďme sa!

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.