reklama

Ľuďom bez domova pomáhajú počas mrazov dobrovoľníci z trnavskej charity

Trnavská arcidiecézna charita poskytuje počas mrazivých dní prostredníctvom svojich pracovníkov, tzv. Streetworkerov, pomoc ľuďom bez domova.

Denne, vrátane víkendov, navštevujú Streetworkeri miesta pravdepodobného výskytu ľudí bez domova ako sú hlavná stanica, okolie supermarketov a nemocnice či ďalšie lokality bez možnosti kúrenia. „Pri kontakte s klientom streetworkeri poskytnú informácie, kam sa dá v týchto chladných mesiacoch schovať, hlavne počas noci poskytnú teplé nápoja a jedlo,“ informovala na svojej internetovej stránke Trnavská arcidiecézna charita.

Po dohode s mestom Trnava a správou železnice v Trnave môžu zostať ľudia bez domova na železničnej stanici po celú noc. Mestskú nocľaháreň môže v týchto mrazivých dňoch využiť každý od 17. hodiny do 9. hodiny rannej každý, kto potrebuje stráviť noc v teple a nemá inú možnosť zabezpečiť si ubytovanie. Na nocľaháreň ho odprevadí polícia, mestská alebo štátna.

Ilustračné foto: charitatt.sk

Trnavská arcidiecézna charita ponúka v Centre pomoci človeku pri Helenke ľuďom bez domova možnosť zohriať sa, dostať teplé jedlo, čaj, kávu a stráviť čas v teple. Centrum pomoci človeku pri Helenke je v týchto dňoch otvorené od 9:00 hod. do 17:00 hod. V centre sa vydáva teplé oblečenie a teplé jedlo sa podáva približne od 15:00 hod.

Vchod do Centra pomoci človeku pri Helenke je od ihriska za kostolíkom sv. Helenky (bývalá Orolská záhrada) a je označený tabuľou nad vchodom.

V prípade, že nájdete človeka, ktorý nemá domov a žije vo dne či v noci na ulici, informujte ho o ponúkaných službách alebo volajte našich pracovníkov na tel. čísle 0948 09 10 11, prípadne napíšte na pomoc@charitatt.sk,“ vyzývajú pracovníci trnavskej charity.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2012 11:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ľuďom bez domova pomáhajú počas mrazov dobrovoľníci z trnavskej charity”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.