reklama

Samosprávny kraj ponúkol čaj a kapustnicu chudobným a ľuďom bez domova

Odbor sociálnej pomoci Trnavského samosprávneho kraja pripravil 16. decembra 2010 pre obyvateľov Trnavy a návštevníkov mesta ďalší vianočný darček. Na Hviezdoslavovej ulici pracovníčky odboru sociálnej pomoci rozdávali čaj a vianočnú kapustnicu. Hoci bola určená predovšetkým pre chudobných a ľudí bez domova, ponuku využili aj viacerí náhodní okoloidúci.

Foto: Ivan Krajčovič

„Už od jedenástej hodiny sa na mieste zišli desiatky ľudí bez domova. Na porcie pariacej sa kapustnice lákala okoloidúcich aj harmonika a spev zamestnancov Domova sociálnych služieb zo Zavara. Niektorí sa vrátili aj pre ďalšie porcie, iní prišli druhý raz aj so svojimi známymi. Presvedčili sme sa, že ľuďom v núdzi stačí k pocitu šťastia naozaj málo – vľúdne slovo a teplé jedlo ponúknuté zo srdca. Viacerí sa pracovníčkam odboru sociálnej pomoci aj posťažovali na svoj neľahký životný údel. Celkovo sa za niekoľko hodín rozdalo vyše dvesto porcií,“ hodnotil dobročinné podujatie hovorca TTSK Ivan Krajčovič.

Kapustnicu zabezpečil Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom sponzorských darov. Podujatie kraj pripravil v rámci Európskeho roka boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu a pomohol tak zmierniť zložitú situáciu tých, ktorí sú odkázaní na pomoc iných alebo sa ocitli cez sviatky bez prístrešia.

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2010 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.