reklama

Náklady na zimnú údržbu mestských komunikácií budú o tretinu nižšie

Približne tridsať až štyridsať percent z celkových predpokladaných nákladov vo výške 2,7 milióna korún určených na zimnú údržbu mestských komunikácií a chodníkov zostane v rozpočte mesta. Tak znie predbežný odhad vedúceho odboru komunálnych služieb a dopravy Mestského úradu v Trnave Ing. Jozefa Jakubca.
Slabá zima – len mierne snehové zrážky a mrazy – ušetrila mestu peniaze podobne ako počas vlaňajšej zimy na prelome rokov 2006 – 2007.
„Nevyčerpané prostriedky využijeme v priebehu roka napríklad na intenzívnejšie čistenie mestských komunikácií,“ povedal J. Jakubec.
Zimnú údržbu na miestnych komunikáciách vykonávajú ASA Trnava – v lokalite Špíglsál, Prednádražie až po Kamenný mlyn a rovnako aj cesty v okolí PSA Peugeot Citroen. Ostatné miestne komunikácie má pod patronátom Správa mestského majetku mesta Trnava.
„V priebehu zimnej údržby ciest, ktorá oficiálne začala 15. novembra 2007 a skončila 15. marca 2008, neprišlo k žiadnej významnejšej kalamitnej situácii,“ poznamenal.
Hoci prvú ostrú skúšku pripravenosti mechanizmov a personálu pripravila zima rekordne skoro, už 12. novembra v skorých ranných hodinách, kedy prišli pomerne intenzívne snehové zrážky, ďalší priebeh zimnej sezóny bol len mierny.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2008 0:46. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.