reklama

Na obnovu škôl dá mesto Trnava v tomto roku 44 miliónov

Rozpočet mesta Trnava na rok 2008 predpokladá s použitým vlastných prostriedkov mesta na opravy, dobudovanie, rekonštrukcie a technické vybavenie trnavských základných a materských škôl v celkovej výške bezmála 44 miliónov korún.

Po investíciách vo výške viac ako 50 miliónov korún v minulých rokoch dostane ZŠ Spartakovská podľa návrhu rozpočtu v tomto roku 2,5 milióna korún na  obnovu sociálnych zariadení.
ZŠ Spartakovská – pracovisko V Jame bude vymieňať okná na telocvični za 1 milión korún, ďalších 800-tisíc korún bude použitých na vypracovanie projektovej dokumentácie na rekonštrukciu striech.
Z celkovej sumy 3,4 milióna korún z mestskej pokladnice pre ZŠ Atómová na Vodárni bude 900-tisíc Sk využitých na projekty strešných konštrukcií a 2,5 milióna korún na rekonštrukciu strechy v pavilóne A. Zostávajúce dva pavilóny dostanú novú strechu v rokoch 2009 a 2010.
ZŠ K. Mahra – na pracovisku Mozartova je v tomto roku plánovaná výmena oplotenia v hodnote 700-tisíc korún.
Základná škola na Námestí Slovenského učeného tovarišstva na Kopánke obdrží spolu až 5,2 milióna korún – rekonštrukcia strešnej konštrukcie na telocvični bude stáť 1,2 milióna, komplexná obnova elektroinštalácií vyjde na štyri milióny korún.
ZŠ a MŠ I. Krasku získa pol milióna korún na rekonštrukciu elektroinštalácií, dvestotisíc korún použije na renováciu poškodeného vstupného chodníka.
ZUŠ M. Sch. Trnavského v tomto roku preinvestuje prostredníctvom peňazí z rozpočtu mesta Trnava 2,9 milióna korún – z nich 1,4 milióna bude použitých na výmenu okien priečelia objektu a 1,5 milióna na rekonštrukcia časti strešnej konštrukcie.
ZŠ A. Kubinu použije 2,5 milióna Sk na obnovu sociálnych zariadení, 300-tisíc na rekonštrukciu prístupového chodníka, 1,3 milióna na výstavbu minifutbalového ihriska, 600-tisíc na projekty striech a 300-tisíc na úpravu pavilónu telocvične.
ZŠ Vančurova získa 4 milióny korún na výmenu časti striech a 2,5 milióna na statické zabezpečenie jedného z pavilónov.
ZŠ Bottova získa na modernizáciu sociálnych zariadení pol milióna a ďalších stotisíc na projektovú dokumentáciu športového areálu.
Celkom 12,5 milióna plánuje mesto vynaložiť na rekonštrukcie materských škôl. Najviac z tejto sumy – štyri milióny – budú použité na výmenu okien MŠ Tekela na Družbe, 2,5 milióna má stáť rekonštrukcia MŠ Limbová.

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2008 0:41. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.