reklama

Mesto Trnava plánuje vynaložiť na obnovu hradieb v nasledujúcich rokoch milióny korún

Pokračovať v postupnej obnove historicky jedinečného a cenného hradobného systému plánuje mesto Trnava aj v nasledujúcich rokoch.
V rozpočte na rok 2008 sa plánujú použiť viac ako dva milióny korún na obnovu 16 – metrovej časti hradieb v ich východnej časti. Jej súčasťou je pôvodná hradobná veža a bašta východného úseku. Ide o autenticky zachovanú časť hradobného systému z architektonického aj urbanistického pohľadu. Vďaka investícii sa predíde schátraniu a zachová sa tak nesmierna historická hodnota a autenticita trnavského opevnenia hradieb.
V rokoch 2009 a 2010 sa bude mesto Trnava uchádzať o získanie grantových prostriedkov vo výške najmenej 13 miliónov korún, ktoré budú použité na ďalšie rekonštrukčné práce systému opevnenia.

Ulož ako PDF
Napísal 30. marca 2008 0:39. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Mesto Trnava plánuje vynaložiť na obnovu hradieb v nasledujúcich rokoch milióny korún”

 1. 1
  VlaDyka says:

  Trochu s odstupom casu, no iny clanok, ci moznost na nieco k teme napisat, som nenasiel… ;)
  Pocas vikendu som presiel Michalskou ulicou (tou na fotografii) a na moje prekvapenie je na nej aktivna stavebna cinnost. Bez ohladu na “hradbove prilepky” na severnej casti ulice, ktore tam uz niekolko dost rokov pomaly, velmi pomaly realizuju….
  (Momentalne tam su min. tri (3) aktivne (a jedna “zastavena” v suterene) novostavby, pravdepodobne RD, bez akehokolvek oznacenia (vid stavebny zakon, ze) ).
  Avsak k teme – po nie tak davnej oprave casti hradieb “s oblukmi”, vratane zamurovanim sekundarnych otvorov, dostavbe muru (na fotografii v clanku) a oprave veze za Domom sv. Mikulasa, ci aktualnemu znovupostaveniu veze, sa niekomu zjavne znepacila nemoznost prechodu na Hlboku ci Rybnikovu “okolo”.
  Opat teda existuje vyburany prechod – v mieste toho smetiska/bordelu s krovim na narozi….! (bez ohladu na stale nezacatu a uz viackrat ohlasovanu investiciu do stavby naroznej veze….)
  prikladam foto :
  http://img152.imageshack.us/img152/9218/michalskamur1.jpg
  http://img577.imageshack.us/img577/2186/img2069t.jpg
  http://img153.imageshack.us/img153/8066/img2084k.jpg
  http://img151.imageshack.us/img151/114/michalskamur3.jpg

  Nie je na skodu ten, pomerne velky balik investicii do tejto casti MPR, nechat dehonestovat spomenutym miestom, ci anti-/aktivitami ?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.