reklama

Mesto Trnava plánuje vynaložiť na obnovu hradieb v nasledujúcich rokoch milióny korún

Pokračovať v postupnej obnove historicky jedinečného a cenného hradobného systému plánuje mesto Trnava aj v nasledujúcich rokoch.
V rozpočte na rok 2008 sa plánujú použiť viac ako dva milióny korún na obnovu 16 – metrovej časti hradieb v ich východnej časti. Jej súčasťou je pôvodná hradobná veža a bašta východného úseku. Ide o autenticky zachovanú časť hradobného systému z architektonického aj urbanistického pohľadu. Vďaka investícii sa predíde schátraniu a zachová sa tak nesmierna historická hodnota a autenticita trnavského opevnenia hradieb.
V rokoch 2009 a 2010 sa bude mesto Trnava uchádzať o získanie grantových prostriedkov vo výške najmenej 13 miliónov korún, ktoré budú použité na ďalšie rekonštrukčné práce systému opevnenia.

Ulož ako PDF
Napísal 30. marca 2008 0:39. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto Trnava plánuje vynaložiť na obnovu hradieb v nasledujúcich rokoch milióny korún”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.