reklama

Viac ako tri tisícky fanúšikov Spartaka sa druhého triumfu v pohári nedočkali

Prvomájové finále Slovenského pohára vo futbale medzi trnavským Spartakom a Artmediu Petržalka dopadlo na žilinskej tráve šťastnejšie pre súpera červeno – čiernych. Po víťazstve 1:0 z prvej minúty nadstaveného času sa z triumfu a zisku pohára radovali Petržalčania.
Vyrovnané stretnutie s minimom gólových príležitostí na oboch stranách sa nieslo v znamení extrémnej prevahy v hľadisku. Kým vedúci tím Corgoň ligy prišlo do Žiliny podporiť len asi 70 fanúšikov z dvoch autobusov, Trnavčanov hnal dopredu viac ako trojtisícový dav.
Spartakovskí verní, hoci pripravili pre svojich stopercentne domáce prostredie, odchádzali zo Žiliny po nešťastnej prehre sklamaní.
Vo vitríne Spartaka tak zostáva stále iba jediný pohárový triumf z roku 1998.
Zápas sprevádzalo aj niekoľko incidentov s policajnými zložkami a usporiadateľmi. Dvanásť trnavských fanúšikov bolo predvedených na policajné oddelenie. Len škoda, že skvelú a neopakovateľnú atmosféru vytvorenú Trnavčanmi narušilo niekoľko jedincov, zneužívajúcich anonymitu davu. Hádzanie delobuchov a svetlíc pod nohy či nad hlavy hráčov skutočne nesvedčí o ich vysokom intelekte.
Čo je však horšie, stupídne správanie mizivého percenta „fanúšikov“ si odniesli vo forme tvrdého zásahu polície aj s použitím slzného plynu desiatky úplne nevinných a slušných priaznivcov bílých andelov.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2008 1:07. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.