reklama

Firma, ktorá chce stavať v Trnave štadión má vizitku na Euro 2008

Pred týždňom som ako prvý informoval o záujme švajčiarskej spoločnosti Marazzi AG o prestavbu a modernizáciu Štadióna Antona Malatinského v Trnave. O tejto téme sa medzi obyvateľmi mesta aj fanúšikmi dnes živo diskutuje, padajú z rôznych strán mnohé názory a návrhy.
Záujemcom o komplexnú prestavbu štadióna a výstavbu nového opláštenia severnej a východnej tribúny, spojenej s komplexným riešením lokality priamo na štadióne a v jeho bezprostrednom okolí, je švajčiarska stavebná spoločnosť Marazzi.
História firmy má približne 100 rokov, viac ako tridsať rokov sa Marazzi venuje developerským projektom. V portfóliu spoločnosti sú aj viaceré prestížne projekty, Trnavčanov budú iste zaujímať dva z nich: prestavba štadióna Saint Jakobs-Park v Bazileji pre 33-tisíc divákov a Stade de Suisse v Berne s kapacitou 32-tisíc divákov. Na oboch sa hrajú v súčasnosti zápasy Euro 2008.
Nejde teda o žiadneho nováčika, ale naopak o ostrieľaného „matadora“, ktorý už má niečo za sebou.
Pravdepodobne už o necelé dva týždne, v utorok 24. júna,  bude mestské zastupiteľstvo rozhodovať o tom, či vydá súhlas na podpis zmluvy o rekonštrukcii trnavského štadióna a jeho prenájme na 60 rokov za symbolickú korunu. Je pravdepodobné, že ak príde k súhlasu zo strany mesta, a Marazzi bude mať naďalej záujem o Trnavu, švajčiarsky developer začne s prácami podľa všetkých indícií už v roku 2009.
Podstatným faktom je, že Štadión Antona Malatinského bude aj po modernizácii slúžiť na tom istom mieste výhradne futbalu.  Opláštením vzniknú okrem iného aj komerčné priestory, vďaka ktorým investor zaplatí predpokladanú – možno viac ako polmiliardovú investíciu.

Vizitka švajčiarskej spoločnosti Marazzi AG:

Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2008 0:45. Článok je zaradený do rubriky: Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.