reklama

Firma, ktorá mala stavať nové chodníky na Cukrovej, stratila o projekt záujem

Plánovanú výstavbu chodníka pre peších, cyklochodníka a obnovu verejného osvetlenia na Cukrovej ulici sprevádzajú nečakané komplikácie. Stavebná firma z Považskej Bystrice, ktorá ešte vlani v elektronickej aukcii ponúkla najnižšiu cenu, napokon od projektu odstúpila.

Keďže s firmou nebola podpísaná zmluva o dielo, mesto nemusí vypísať novú verejnú súťaž a môže priamo osloviť spoločnosť, ktorá obsadila v súťaži druhé miesto.

Nie sú známe dôvody, pre ktoré víťazná firma stratila záujem projekt realizovať. Predpokladáme však, že medzitým získali lukratívnejšiu zákazku,“ domnieva sa vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič. Stavebné práce na Cukrovej ulici mali začať počas letných prázdnin. Pre komplikácie je zrejmé, že pôvodne naplánované termíny sa dostanú do sklzu.

Cukrová ulica

Nový chodník pre peších bude široký 1,5 m, cyklochodník má mať šírku dva metre. Doteraz absentujúce priestory určené pre chodcov a cyklistov budú situované na pravej strane bližšie k areálu bývalého cukrovaru. Chodník má byť od komunikácie oddelený jeden a pol metrovým pásom zelene.

Aj na tomto prípade sa ukazuje, že nastavovanie verejných súťaží s dôrazom na čo najnižšiu cenu sa nemusí vždy vyplatiť. Firmy cez online akcie ponúknu často podhodnotenú cenu a až neskôr si uvedomia, že sa im do projektu za takú nízku sumu ani neoplatí ísť,“ myslí si Tomašovič.

Príprava pozemkov, na ktorých majú byť situované oba chodníky, začala už vlani v decembri. V rámci celkovej modernizácie úseku plánuje mesto odstrániť 19 stĺpov verejného osvetlenia. Nahradiť ich má 23 nových stožiarov, ktoré osadia zároveň s novými rozvodmi.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2011 15:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Firma, ktorá mala stavať nové chodníky na Cukrovej, stratila o projekt záujem”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.