reklama

Mesto spustilo do prevádzky nové chodníky a cyklocesty na Vansovej a Cukrovej

Na uliciach Terézie Vansovej a Cukrovej dokončili začiatkom novembra dva nové cyklochodníky v celkovej dĺžke 1200 metrov. Mesto Trnava investovalo do oboch investičných akcií spolu 270-tisíc eur.

Stavebné úpravy v podobe realizácie chodníka pre peších a cyklocesty na viac ako 700-metrovom úseku Cukrovej ulice od križovatky Pri kalvárii po križovatku s Hajdóczyho ulicou odstránili najväčší problém. Bola ním bezpečnosť a komfort chodcov a cyklistov. Cukrová ulica sa po otvorení nového mosta cez Trnávku v lete 2009 stala o poznanie frekventovanejšou, ako tomu bolo predtým.

Trasa cyklochodníka od križovatky Pri kalvárii by mala v budúcnosti podľa primátora Vladimíra Butka kopírovať uzatvorenú cestu okolo Kalvárie a napojiť sa na cyklochodník na ulici T. Vansovej pri nákupnom centre Merkúr.

Mesto Trnava pôvodne plánovalo zrekonštruovať aj samotnú komunikáciu. Neskôr však samospráva od tohto zámeru upustila a zatiaľ investovala do dvoch chodníkov a výmeny 23 stožiarov verejného osvetlenia. Cestu plánuje mesto rekonštruovať v rámci druhej etapy. Termín nateraz známy nie je. Náklady na výstavbu dosiahli 146-tisíc eur.

Cukrová ulica – 3. november 2011
Cestnú komunikáciu na Cukrovej bude mesto rekonštruovať v rámci druhej etapy

Takmer 500 metrov nového cyklochodníka vyrástlo aj na ulici T. Vansovej v úseku medzi svetelnými križovatkami s Hospodárskou a Bottovou ulicou.

Prvá časť cyklistickej cesty od Hospodárskej vedie po bývalom chodníku pre peších, ktorý dostal nové značenie. Vďaka tomu tu vznikli tri nové pruhy – dva určené pre cyklistov a jeden pre peších.

Cyklochodník sa v priestore oproti vchodu do cintorína presunie bližšie k cestnej komunikácii, ktorú kopíruje až po svetelnú križovatku s Bottovou a Moyzesovou pri Okružnom námestí.

Novinkou tu je aj vyznačenie parkovacích boxov pri cintoríne či značenie prechodov pre chodcov s úpravami pre slabozrakých a nevidomých.

Cyklochodník by mal v rámci druhej etapy pokračovať od križovatky pri Okružnom námestí po železničné priecestie v smere na Kamenný mlyn.

Náklady na realizáciu investície na ulici T. Vansovej dosiahli 124-tisíc eur.

Ulica T. Vansovej – 3. november 2011

Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2011 20:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto spustilo do prevádzky nové chodníky a cyklocesty na Vansovej a Cukrovej”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.