reklama

Trnavský jarmok navštívili desaťtisíce ľudí

Počasie, jeden z hlavných atribútov rozhodujúcich o úspešnosti či naopak pohrome Tradičného trnavského jarmoku, bolo v tomto roku zhovievavé. Nebolo vyslovene krásne, zďaleka nie ideálne, ale napokon museli byť všetci zúčastnení spokojní. Dážď sa spustil nad mesto až v pondelok, teda prakticky až po skončení všetkého dôležitého.
Historický sprievod na čele s kráľom Belom IV., nadmieru bohatý kultúrny a sprievodný program, vyše tri stovky predajcov, remeselníkov a podnikateľov ponúkajúcich svoje výrobky, cigánska pečienka či burčiak sprevádzali Tradičný trnavský jarmok od štvrtka do nedele minulého týždňa.
Ten tohtoročný sa navyše niesol v znamení osláv 770. výročia udelenia kráľovských výsad mestu Trnava kráľom Belom IV. Rovnako ako pred 20. rokmi aj v piatok si zahral uhorského panovníka Vladimír Oktavec.
„Jarmok sa v tomto roku nevymykal z  latky stanovenej v minulých rokoch. Do Trnavy prišlo ponúkať tovar bezmála 340 podnikateľov z celého Slovenska, dennú návštevnosť jarmočiska rátame na desaťtisíce ľudí. V porovnaní s predošlými rokmi sme posilnili čistenie ulíc a verejných priestranstiev, pribudli aj ďalšie štyri nové drevené stánky a nové pódium pre ozvučenie,“ vyratúva riaditeľ jarmoku Jozef Jakubec.
Veľmi dôležitú úlohu zohralo počasie, ktoré, našťastie, počas celého víkendu vydržalo. „Obchodníci, prevádzkovatelia kolotočov aj návštevníci jarmoku odchádzali z Trnavy spokojní. To je najpodstatnejšie,“ prízvukuje.
Už o rok bude musieť riaditeľstvo jarmoku riešiť problém so zánikom občerstvovacieho centra medzi Domom kultúry a OD Jednota. „Po rekonštrukcii Domu kultúry stratíme priestory pre toto občerstvovacie centrum v blízkosti Trojičného námestia. Dnes ešte nevieme, ktorým priestorom ho nahradíme,“ uvažuje J. Jakubec.
S priebehom jarmoku boli spokojní aj hudobne založení návštevníci. Naživo videli v akcii desiatky umelcov, bohatý jarmočný program na Trojičnom námestí zakončil nedeľňajší ohňostroj.
Veľmi dobrým nápadom bolo zavedenie programu Historická Trnava v Bernolákovom sade, kde sa predstavili doboví tanečníci a speváci, šermiari, rytieri, svoj stánok si pod hradbami rozložil dokonca aj kat. Nemalý záujem vyvolal aj historický sprievod mestom na čele s uhorským kráľom zakončený vyhlásením preambuly o udelení výsad slobodného kráľovského mesta na Trojičnom námestí.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2008 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.