reklama

Tradičný trnavský jarmok 2014 priniesol do mestskej pokladne 43-tisíc eur

Tradičný trnavský jarmok 2014 priniesol do mestskej pokladne vyše 43-tisíc eur.

Najväčší podiel na príjmoch malo mesto z prenájmu plôch a zariadení vo výške 107-tisíc eur. Poplatky za kolotoče priniesli 41 500 eur.

Celkové príjmy počas TTJ 2014 dosiahli 154-tisíc eur, výdavky presiahli 111-tisíc.

Za výzdobu, dopravu, materiálovo – technické zabezpečenie, montáž a demontáž stánkov zaplatilo mesto 27-tisíc eur, takmer 25-tisíc investovalo mesto do kultúrneho programu, odvoz odpadu a čistenie jarmočnika vyšlo na 20-tisíc eur. Výraznou výdavkovou položkou bola aj montáž elektrických rozvodov za 15-tisíc eur.

V roku 2013 získalo mesto z jarmoku 58-tisíc eur, najmä vďaka vyšším príjmom z prenájmu plôch a zariadení (o 20-tis. eur) a nižším poplatkom za odvoz odpadu a čistenie centra mesta (o 5-tis. eur).

V porovnaní s predchádzajúcim rokom mesto získalo vlani o 11-tisíc eur viac za kolotoče.

jarmok
Prvé dni minuloročného jarmoku poznačila nepriazeň počasia

TTJ 2014 sa uskutočnil v dňoch od 11. do 14. septembra. Po rozhodnutí vedenia Mesta Trnava bol termín konania jarmoku predĺžený o jeden deň, z dôvodu nepriaznivého počasia v prvých dňoch konania jarmoku.

„Predĺženie času predaja bolo poskytnuté účastníkom TTJ 2014 bezodplatne. Mesto Trnava malo s predĺžením jarmoku spojené zvýšené výdavky,“ konštatuje hodnotiaca správa o priebehu a konečnom zúčtovaní jarmoku, ktorú predložia poslancom zastupiteľstva na februárovom rokovaní.

V roku 2014 sa jarmoku zúčastnilo celkom 318 komerčných predajcov, pre ktorých bolo vytvorených 347 predajných miest, predajcovia v občerstvovacích centrách mali 39 miest, 15 bolo vytvorených pre komerčných predajcov s remeselníckymi výrobkami v drevených stánkoch.

Na jarmoku sa zúčastnilo aj 183 ľudovoumeleckých výrobcov s ukážkami a predvádzaním ľudových remesiel.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2015 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tradičný trnavský jarmok 2014 priniesol do mestskej pokladne 43-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.