reklama

Jarmok vyniesol mestu 72-tisíc eur, najviac za ostatné obdobia

Mesto zverejnilo záverečnú správu a zúčtovanie Tradičného trnavského jarmoku 2015. Na jarmoku zarobilo najviac za ostatné roky.

Na podujatí bolo počas štyroch dní vytvorených 354 predajných miest, zároveň bolo v lokalite jarmočniska umiestnených 170 ľudovoumeleckých výrobcov s ukážkami a predvádzaním ľudových remesiel.

„Počet umiestnených predajných stánkov v lokalitách TTJ, je limitovaný možnosťami mesta najmä z hľadiska priestorového. Pri výbere účastníkov sa postupovalo v zmysle podmienok schválených v Organizačnom zabezpečení TTJ 2015 a tiež bol zohľadnený úmysel usporiadateľa poskytnúť návštevníkom a občanom mesta primerane širokú a pestrú ponuku sortimentu výrobkov a služieb,“ konštatuje odbor dopravy a komunálnych služieb na mestskom úrade.

Ako sa ďalej uvádza v správe, v minulosti viacerí záujemcovia o predaj na TTJ svoju účasť odvolali, často až na urgenciu usporiadateľov, zabezpečenie predaja bolo preto nutné operatívne riešiť z radov náhradníkov.

Tento problém eliminovalo mesto tým, že záujemcovia o predaj na vlaňajšom jarmoku boli listom vyzvaní na úhradu zálohy za pridelené predajné miesto a náhradníci boli doplnení iba na predajné miesta, ku ktorým nebola v termíne zaplatená záloha.

jarmok

Konečné zúčtovanie jarmoku ukazuje zisk vo výške 72 500 eur, čo je najlepší hospodársky výsledok a posledné obdobia.

„Prispela k tomu maximálna obsadenosť priestoru pre komerčných predajcov na strane príjmov ako aj dosiahnuté úspory v oblasti výdavkov,“ uvádza správa.

Príjmy mesta počas TTJ dosiahli 167-tisíc eur, takmer o 14-tisíc viac ako bol plánovaný rozpočet. Vyše 15-tisíc eru nad plán vyniesol prenájom stánkov a poplatky ze elektrické prípojky (+2800 eur), naopak o 4900 eur menej ako boli očakávania získalo mesto za prenájom miesta pre kolotoče.

Výdavky súvisiace s organizáciou jarmoku boli 94-tisíc eur, rozpočet počítal s čiastkou 106-tisíc. Najviac ušetrených prostriedkov predstavuje úspora za montáž elektrických rozvodov – 5000 eur, o 5700 eur menej zaplatilo mesto menej za položku výzdoba, doprava, montáž a demontáž stánkov.

Radnica tak zarobila takmer o 26-tisíc eur ako bol plán. Pôvodný rozpočet počítal so ziskom do mestského rozpočtu vo výške 47-tisíc eur, reálnym výsledkom bol zisk viac ako 72-tisíc.

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2016 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jarmok vyniesol mestu 72-tisíc eur, najviac za ostatné obdobia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.