reklama

Jarmok zarobil mestu 33 – tisíc eur

S hospodárskym výsledkom 33 600 eur skončil septembrový Tradičný trnavský jarmok (TTJ) 2011. Vyplýva to zo správy, s ktorou sa zoznámia poslanci na utorňajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Príjmy mesta Trnava dosiahli počas jarmoku takmer 156-tisíc eur, čo je o dvetisíc viac ako plánoval rozpočet. Vyššie príjmy oproti predpokladom získalo mesto z prenájmu plôch (o 900 eur), viac získalo z darov (+700 eur) a mýtneho (+500 eur).

Organizačnej skupine vlaňajšieho jarmoku sa tiež podarilo znížiť plánované výdavky o viac ako päťtisíc eur. Mesto zaplatilo menej za čistenie jarmočniska a odvoz odpadu o 2700 eur, o 900 eur menej oproti predpokladom vynaložilo na položku montáž a demontáž stánkov, výzdoba, doprava, materiálovo-technické zabezpečenie. Viac ako 560 eur ušetrilo mesto aj na poplatkoch Slovenskému ochrannému zväzu autorov.


Súčasťou TTJ 2011 bolo opäť aj obľúbené podujatie Stredovek pod hradbami

Celkový hospodársky výsledok tak dosiahol 33 600 eur, čo je o sedemtisíc eur viac, ako bolo plánované v rozpočte. Zisk TTJ 2011 bude presunutý do rezervného fondu mesta Trnava.

Na Tradičnom trnavskom jarmoku sa zúčastnilo 375 predajcov a 185 remeselníkov.

V roku 2010 dosiahol zisk jarmoku 58-tisíc eur. V porovnaní s predminulým rokom vynaložilo mesto v roku 2011 podstatne viac na kultúrny program – o približne 23-tisíc eur. Na Trojičnom námestí vystúpili Jana Kirschner, Laco Lučenič, Jožka Černý, Mango Soleros, Gladiator, Hudba z Marsu, Funkiez a ďalší.

Zostávajúce príjmové a výdavkové položky zostali vlani v porovnaní s rokom 2010 na približne rovnakej úrovni.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2012 1:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Jarmok zarobil mestu 33 – tisíc eur”

 1. 1
  Peťko says:

  No minuloročný jarmok bol jeden z najlepších za posledné roky… Kultúrny program, kapely a najmä dobíjanie hradieb nemali chybu a bolo to na úrovni! Ďakujeme.

 2. 2
  Stylo says:

  Rytieri pri hradbach boli znova super. Aj remeselnici a ludove atrakcie. Ale vyhodit vyse 300-tisic Skk za dve hodiny na koncerty Kirsnerovej a Lucenica mi pripada ako prehnany luxus.

 3. 3
  Danco says:

  Len škoda, že to tento rok asi nebude. Mesto radšej zaplatí nejakých “umelcov” za pár minút na námestí, ako veľkú kvalitnú akciu. Smutné.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.