reklama

Zisk z jarmoku prekonal očakávania radnice o 33-tisíc eur

Hospodársky výsledok Tradičného trnavského jarmoku (TTJ) 2013 je zisk vo výške 58-tisíc eur. Mestský rozpočet pritom počítal s plusovým výsledkom len 25-tisíc eur.

Správu o konečnom zúčtovaní vlaňajšieho jarmoku dostanú na februárovom zasadnutí mestskí poslanci.

Z materiálu vyplýva, že skutočné príjmy TTJ 2013 sa zvýšili z predpokladaných 135-tisíc na 163-tisíc eur.

Mesto vybralo viac peňazí ako počítalo z prenájmu plôch aj od prevádzkovateľov kolotočov.

Samospráva predpokladala s výdavkami vo výške 110-tisíc, tie napokon znížili o päťtisíc eur.

trnavsky-jarmok

Ilustračné foto

Mesto ušetrilo na inzercii, reprezentačných výdavkoch, spotrebe energie, ale najmä na opravách drevených stánkov. V tejto položke plánovali investovať 4000 eur, napokon použili len polovicu z rozpočtovaných zdrojov.

Pre porovnanie v roku 2012 mesto získalo z jarmoku takmer 64-tisíc eur.

V roku 2013 sa TTJ zúčastnilo celkom 421 komerčných predajcov, pre ktorých bolo vytvorených 431 predajných miest – z toho 40 miest bolo určených pre predajcov v občerstvovacích centrách, 18 miest komerčných predajcov s remeselníckymi výrobkami v drevených stánkoch.
Zároveň bolo v lokalite jarmočniska umiestnených 246 ľudovoumeleckých výrobcov s ukážkami a predvádzaním ľudových remesiel a 5 osôb vykonávajúcich bodypainting. V Parku Antona Bernoláka poskytovali dva podnikateľské subjekty svoje komerčné služby
,“ približuje správa.

Zisk z jarmoku bude presunutý do rezervného fondu mesta Trnava.

Tradičný trnavský jarmok sa uskutočnil v septembri 2013 netradične vo viacerých nových lokalitách. Dôvodom bola výstavba City Areny a predaj pozemku parkoviska pri VUB Banke a rekonštrukcia pešej zóny.

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2014 14:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zisk z jarmoku prekonal očakávania radnice o 33-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.