reklama

Mesto zarobilo na jarmoku vyše 63-tisíc eur

Hospodársky výsledok Tradičného trnavského jarmoku (TTJ) 2012 predstavoval pre mestskú pokladnicu zisk 63 766 eur.

Ide o takmer dvojnásobné navýšenie v porovnaní s rokom 2011, kedy si mesto na jarmoku polepšilo o 33-tisíc eur.

Pred dvoma rokmi zarobilo mesto na najnavštevovanejšej kultúrno-spoločenskej udalosti roka 58-tisíc.

Správu o konečnom zúčtovaní TTJ 2012 predkladá mestskému zastupiteľstvu odbor dopravy a komunálnych služieb.

Na vlaňajšom jarmoku bolo vytvorených 434 predajných miest, vrátane 55 stánkov s občerstvením. Súčaasťou štvordňového podujatia boli aj ukážky práce 193 ľudovoumeleckých výrobcov s ukážkami a predvádzaním ľudových remesiel.

trnavsky-jarmok-2010-7

ILUSTRAČNÉ FOTO

V lokalite jarmočniska boli vytvorené štyri lokality určené pre kolotoče, dve z nich na súkromných pozemkoch.

Celkom sa TTJ 2012 zúčastnilo viac ako 589 podnikateľských subjektov, ktorí ponúkali svoje tovary a služby.

Počet umiestnených predajných stánkov na predvádzanie a predaj ľudovoumeleckých výrobkov na Hlavnej ulici a Trojičnom námestí, ako aj komerčných predajcov v ostatných lokalitách TTJ, je limitovaný možnosťami mesta najmä z hľadiska priestorového. Pri výbere účastníkov sa postupovalo v zmysle podmienok schválených v Organizačnom zabezpečení TTJ 2012 a tiež bol zohľadnený úmysel usporiadateľa poskytnúť návštevníkom a občanom mesta primerane širokú a pestrú ponuku sortimentu výrobkov a služieb,“ uvádza sa v správe o priebehu a konečnom zúčtovaní jarmoku.

Príjmy z TTJ 2012 predstavovali 161-tisíc eur, výdavky dosiahli viac ako 97-tisíc.

Pôvodný rozpočet počítal so ziskom 50-tisíc eur. Lepší hospodársky výsledok bol napokon dosiahnutý znížením predpokladaných výdavkov o sedemtisíc eur a navýšením príjmov o rovnakú sumu.

V pôvodnom rozpočte sa počítalo investíciou 4000 eur do opráv drevených stánkov. Tá sa napokon nerealizovala. Viac ako 1500 eur mesto ušetrilo aj na propagácii podujatia.

Najväčšiu výdavkovú položkou v hodnote takmer 30-tisíc eur predstavovalo vyzdobenie, doprava, materiálovo-technické zabezpečenie, montáž a demontáž stánkov.

Na kultúrny program putovalo z rozpočtu 23-tisíc eur, za odvoz odpadu a čistenie ulíc zaplatilo mesto viac ako 15-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2013 10:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto zarobilo na jarmoku vyše 63-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.