reklama

Vlaňajší jarmok priniesol mestskej pokladnici o dvadsaťtisíc eur viac ako sa očakávalo

Odbor dopravy a komunálnych služieb predloží na februárovú schôdzu mestského zastuputeľstva Správu o priebehu a konečnom zúčtovaní Tradičného trnavského jarmoku (TTJ) 2016.

V roku 2016 sa septembrového TTJ zúčastnilo celkom 356 komerčných predajcov, pre ktorých bolo vytvorených 430 predajných miest.

Z nich obsadilo 39 predajcov v občerstvovacích centrách, tri miesta vyhradili pre komerčných predajcov s remeselníckymi výrobkami v drevených stánkoch a zároveň bolo v lokalite jarmočniska umiestnených 170 ľudovoumeleckých výrobcov s ukážkami a predvádzaním ľudových remesiel.

Mesto prenajalo svoje pozemky určené na kolotoče v priestore parkoviska na Dolnopotočnej ulici za 25-tisíc eur. Ostatné kolotoče na Paulínskej a v Orolskej záhrade boli umiestnené na pozemkoch, ktoré nevlastní mesto.

Ilustračné foto

Konečný hospdársky výsledok vo výške 92 512 eur je najlepším za ostatné obdobie. “Prispelo k tomu zvýšenie poplatkov za predajné miesta,” konštatuje správa odboru dopravy a komunálnych služieb.

Celkové príjmy jarmoku dosiahli v roku 2016 čiastku 190-tisíc eur, čo je o takmer 17-tisíc viac ako plánoval rozpočet.

Výdavky plánované na 100-tisíc eur dosiahli v konečnom zúčtovaní sumu 98-tisíc eur.

V roku 2015 priniesol TTJ do mestskej pokladne 72-tisíc eur.

Získané finančné prostriedky z jarmoku budú zdrojom rezervného fondu.

Vývoj hospodárenia Tradičných trnavských jarmokov:

Zdroj: Mesto Trnava

Najväčšou príjmovou položkou minuloročného jarmoku bol prenájom plôch a predajných zariadení, za ktoré získalo mesto ako organizátor podujatia 151-tisíc eur, 25-tisíc eur bol poplatok za kolotoče, takmer 6000 eur sa vybralo z poplatkov za elektrickú energiu a 5200 eur za parkovanie áut za stánkami. Mesto získalo aj finančný dar vo výške 3000 eur od prevádzkovateľa kolotočov.

Najväčšou nákladovou položkou TTJ 2016 bol kultúrny program v hodnote 26-tisíc eur. Čistenie ulíc a odvoz odpadu vyšlo na 18-tisíc eur, výzdoba, doprava materiálu, montáž a demontáž stánkov a technické zabezpečenie stáli takmer 17-tisíc eur, za ozvučenie kultúrnych akcií zaplatilo mesto 9-tisíc eur, montáž elektrických rozvodov stála 8,5-tisíc.

Za položku ozvučenie jarmočniska a rozhlas vyplatilo mesto 4-tisíc eur, odmeny organizačným pracovníkom a práce na dohodu vyšli na 3700 eur, spotreba elektriny dosiahla sumu bezmála 1700 eur. Za kyvadlovú dopravu pre návštevníkov podujatia z iných miest zaplatilo mesto 1800 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 22. februára 2017 7:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.