reklama

Tradičný trnavský jarmok 2020 bude v druhej polovici septembra

AKTUALIZOVANÉ 11. FEBRUÁRA 2020 o 20:24 hod.

Tradičný trnavský jarmok 2020 sa uskutoční v termíne od 17. do 20. septembra. Návrh organizačného zabezpečenia najväčšej akcie v meste, vrátane termínu, schválili poslanci na zasadnutí zastupiteľstva 11. februára.

Termín konania Tradičného trnavského jarmoku (TTJ) je v roku 2020 stanovený na druhú polovicu mesiaca – od štvrtka 17. do nedele 20. septembra.

Ako vysvetlil primátor Peter Bročka na rokovaní zastupiteľsta, mesto sa rozhodlo pre posun z tradičnejšieho termínu okolo 10. septembra pre kolíziu s Radvanským jarmokom v Banskej Bystrici. „Kolízou termínov by sme sa ochudobnili najmä o prezentácie remeselníkov,“ priblížil.

V rámci kultúrneho programu sa odohrá väčšina diania na Trojičnom námestí. Súčasťou akcie bude aj Stredovek pod hradbami v Parku Antona Bernoláka, ale aj historický sprievod pred radnicou, ktorý štvordňové podujatie otvorí.

Ilustračné foto

Organizačná skupina TTJ navrhuje umiestnenie stánkov s ľudovo-umeleckými výrobkami na Trojičnom námestí, Hlavnej ulici, Radlinského ulici, Hviezdoslavovej ulici, Divadelnej ulici a Štefánikovej ulici.

Komerční predajcovia budú umiestnení v lokalitách ulíc Dolné bašty, časť ulice Vajanského (v úseku od križovatky s Námestím SNP až po občerstvovacie centrum), Paulínska, Dolnopotočná, Trhová.

Priestor pre občerstvovacie centrá je navrhnutý na ulici Vajanského na parkovisku (21 miest) a na parkovisku pri Bernolákovej bráne (18 miest). K stánkom v týchto lokalitách budú umiestnené párty stany na prekrytie sedenia a stoly a lavice.

Kolotoče nájdu návštevníci na Dolnopotočnej ulici (parkovisko za OD Jednota) a na pozemkoch v súkromnom vlastníctve v lokalite TTJ 2020.

V roku 2020 očakáva mesto Trnava príjmy z jarmoku vo výške 211-tisíc eur, výdavky majú dosiahnuť 150-tisíc eur.

V minulom roku zarobila trnavská radnica na jarmoku 80-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 7. februára 2020 7:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tradičný trnavský jarmok 2020 bude v druhej polovici septembra”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.