reklama

Tradičný trnavský jarmok 2020 bude v druhej polovici septembra

AKTUALIZOVANÉ 11. FEBRUÁRA 2020 o 20:24 hod.

Tradičný trnavský jarmok 2020 sa uskutoční v termíne od 17. do 20. septembra. Návrh organizačného zabezpečenia najväčšej akcie v meste, vrátane termínu, schválili poslanci na zasadnutí zastupiteľstva 11. februára.

Termín konania Tradičného trnavského jarmoku (TTJ) je v roku 2020 stanovený na druhú polovicu mesiaca – od štvrtka 17. do nedele 20. septembra.

Ako vysvetlil primátor Peter Bročka na rokovaní zastupiteľsta, mesto sa rozhodlo pre posun z tradičnejšieho termínu okolo 10. septembra pre kolíziu s Radvanským jarmokom v Banskej Bystrici. “Kolízou termínov by sme sa ochudobnili najmä o prezentácie remeselníkov,” priblížil.

V rámci kultúrneho programu sa odohrá väčšina diania na Trojičnom námestí. Súčasťou akcie bude aj Stredovek pod hradbami v Parku Antona Bernoláka, ale aj historický sprievod pred radnicou, ktorý štvordňové podujatie otvorí.

Ilustračné foto

Organizačná skupina TTJ navrhuje umiestnenie stánkov s ľudovo-umeleckými výrobkami na Trojičnom námestí, Hlavnej ulici, Radlinského ulici, Hviezdoslavovej ulici, Divadelnej ulici a Štefánikovej ulici.

Komerční predajcovia budú umiestnení v lokalitách ulíc Dolné bašty, časť ulice Vajanského (v úseku od križovatky s Námestím SNP až po občerstvovacie centrum), Paulínska, Dolnopotočná, Trhová.

Priestor pre občerstvovacie centrá je navrhnutý na ulici Vajanského na parkovisku (21 miest) a na parkovisku pri Bernolákovej bráne (18 miest). K stánkom v týchto lokalitách budú umiestnené párty stany na prekrytie sedenia a stoly a lavice.

Kolotoče nájdu návštevníci na Dolnopotočnej ulici (parkovisko za OD Jednota) a na pozemkoch v súkromnom vlastníctve v lokalite TTJ 2020.

V roku 2020 očakáva mesto Trnava príjmy z jarmoku vo výške 211-tisíc eur, výdavky majú dosiahnuť 150-tisíc eur.

V minulom roku zarobila trnavská radnica na jarmoku 80-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 7. februára 2020 7:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

16 komentárov pre “Tradičný trnavský jarmok 2020 bude v druhej polovici septembra”

 1. 1
  maxim says:

  Jarmok býval vždy počas druhého septembrového víkendu. Čo bolo bolo, Terazky som…
  „Soudruhu generále, povel na zahájení Velké říjnové revoluce vydal přece soudruh Lenin, který tak zmátl politicky zatuchlý carský režim, protože ten povel místo v říjnu vydal až začátkem listopadu…“

  • 1.1
   Sprava says:

   Je to kvoli kolizii s Radvanskym jarmokom. Su to dva najvacsie jarmoky a o obidve maj zaujem remeslenici.

   • 1.1.1
    maxim says:

    V tom posunutom termíne je pezinské a račianske vinobranie.

   • 1.1.2
    :-) says:

    Nie je to prvy krat co je Trnavsky jarmok datumovo subezne s tym Bystrickym.
    Preco by nas vlastne malo zaujimat kedy su jarmoky v inych mestach.Starajme sa v prvom rade o seba.Preco si v BB nepovedia ,prelozme Radvansky jarmok koli kolizii jarmoku v TT?
    Po poslednych jarmokoch nam skorej pocit,ze to sem stankarov uz tak netaha ako niekedy.

    • 1.1.2.1
     Je to tak says:

     Stánkarov to sem skutočne ťahá menej a menej. Je to vidieť na účasti. Stánkari remeselníci fakt chodia radšej na Radvansky jarmok. Menej platia, viac zarobia.
     Radvansky jarmok je iná liga.
     Tu to slabne.

    • 1.1.2.2
     Saša says:

     termín Radvanského jarmoku sa prispôsobuje dátumu cirkevného sviatku narodenia Panny Márie.

   • 1.1.3
    Druhá liga? says:

    Kedysi býval v Trnave Dobrofestival.
    Do toho začal v tom istom termíne v Piešťanoch nejaký festival na Sĺňave.
    Ktože utrel nos naprázdno?
    Dobrofestival kvôli tejto kolízii začali presúvať, až zakrátko skončil.

 2. 2
  Jozef says:

  maxim maximovic tu citam ze poznas vsetky suvislosti vztahujuce sa na revolucne mrtvoli ale skutocne potreby a suvislosti mesta su ti cudzie. Chapem si inostranec a taki to maju v Trnave tazke

 3. 3
  Mária says says:

  mrtvoli sú v skutočnosti mřtvoly. Jozef nečítala som dôvody, prečo sa termín mení- kde sú uvedené skutočné potreby a súvislosti mesta vzťahujúce sa k jarmoku, ktoré by aj mne nemali byť cudzie? V Trnave žijem celý život a celý život je jarmok druhý víkend v septembri. Beriem to ako dlhoročnú tradíciu. Po jarmoku sa vždy všetko po prázdninách a dovolenkách konečne vrátilo do svojich koľají.

  • 3.1
   ABC says:

   Jarmok ktorý sa koná od roku 1956 a až na jednu výnimku, kedy Bugalová vtedy vo funkcii zástupkyňa primátora presadila, že zrušila jarmok sa koná každoročne. Zrušenie bolo zdôvodnené veľkým znečistením po jarmoku a mesto sa utápalo v zvratkoch jarmočníkov. Termín bol skutočne v druhý víkend v mesiaci september a orientovaný bol na výplatný termín najväčších zamestnávateľov TAZ, ŽOS, EBO , aby sa zvýšila kúpi schopnosť pracujúcich. Na jarmoku sa predával tovar hlavne na zimné obdobie, kabáty vetrovky, zimné topánky a veľkosklady boli prednostne zásobované. Sortiment samozrejme dopĺňal burčiak, cigánska víno a ďalší jarmočný sortiment. Pokiaľ by som bol odkázaný na tých 80 tisíc eur ,viem si určite vymyslieť jednoduchší spôsob ich vyrobiť, a zároveň umožniť ľuďom sa zabaviť.

 4. 4
  Fero says:

  A načo nám je jarmok ? Mohol by sa zrušiť.
  – deti na Bottovej nemajú jedáleň
  – na Kukučínovej nemajú stromy
  – nemáme každoročný mestský ples
  – nebude už ani staničný park, budú tam kaviarne
  – nemáme obchvat
  – nemáme plaváreň s 50m bazénom
  – nemáme zrevitalizované sídliskové bloky
  – nemáme dostatok parkovacích miest …….
  A namiesto tradičného jarmoku by mohol byť od 16.9.2020 do 16.10.2020 ramadán.

  • 4.1
   alibaba says:

   Fero súhlas zároveň by to bol boj proti slopanici a obžerstvu.
   Cigánska za 4 € aj tak nikemu nechucí.
   Lenč a Abdul by čítali korán v mtt a na mestskej veži by vrieskal meluzín.
   Výzorom a bradami by mnohí z 24ky mohli robiť taliban namiesto remesiel.
   Bola by konečne zmena. Aj tak už to okrem vidiečanov a zlodejov nikeho nebaví

 5. 5
  Robert77 says:

  Pokiaľ majú pre mesto prioritu komerčné ciele (zisk), tak aj toto je následok :(. Predávajúci sa správajú trhovo a odchádzajú tam, kde sa im to lepšie oplatí. No nič, iste sa dá akože šanca si privyrobiť “neziskovkárom” z blšáku. Suma sumárum, pokiaľ dožinkový jarmok bude neskôr, prečo i vianočné trhy neodložiť na pôstne obdobie? 😂

 6. 6
  Bude ako nebolo says:

  Aby bol príspevok zmysluplný, tak tam chýba vysvetlenie, prečo je jarmok presunutý na neštandardný termín.
  Inak tu budú rôzne komentáre.
  Žeby sa vodca rozhodol a basta? Bude ako ešte nebolo!

 7. 7
  domaca says:

  Som maximálne sklamaná. To čo bolo tradíciou ideme meniť lebo niekto si zmyslel…. Tak pán Bročka, keď budte takto meniť dátum konania a nebude to tradícia tak Vám o rok príde ešte menej predávajúcich….. Teraz nastáva otázka či chcete zostať nezabudnuteľný aj týmto spôsobom pre Trnafčanov alebo je zámerom postupne odpísať Tradičný trnavský jarmok a nechať ho upadnúť. No veď aj v názve má “tradičný”. U mňa sa to vždy spájalo hlavne s termínom konania…. Celé zle.

 8. 8
  15 dkg says:

  Čo čakáš od indivíduí, ktoré sú presvedčené, že hodnoty tvoria oni, lebo pred nimi tu nič nebolo.
  Niekto si nedovidí na koniec nosa, niekto na koniec brady. Ale mudrujééééé jak keby nabral 15 dkg čerstvého rozumu.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.