reklama

S Vermezovičom sa rozlúčili stovky fanúšikov Spartaka

Asi tri stovky priaznivcov trnavského Spartaka sa prišli rozlúčiť v stredu 1. októbra s dnes už bývalým trénerom klubu Vladimirom Vermezovičom. Sympatický 44 – ročný Srb musel v priestoroch Trnavského dvora na Zelenečskej ulici odolávať doslova davu svojich priaznivcov, sklamaných z rozhodnutia vedenia klubu. To poslalo kouča bílých andelov domov po ani nie štvormesačnej trnavskej anabáze.
Akcia podobného typu nemá v histórii slovenského futbalu obdobu. Už polhodinu pred oficiálnym začiatkom čakalo na príchod hlavného aktéra množstvo ľudí, pre nedostatok priestoru dokonca mnohí stáli až na ulici.

„To sa takto lúčite s každým trénerom?,“ netajil prekvapenie nad početnou účasťou fanúšikov srbský tréner, Trnavčanmi familiárne prezývaný Vlad. Po tom, ako sa dozvedel, že je prvým odchádzajúcim trénerom Spartakal, ktorému sa takejto cti dostalo, netajil prekvapenie zmiešané s akýmsi skromným zahanbením.

„Všetkým, ktorí ste sem dnes prišli, veľmi pekne ďakujem. Vysoko si vážim vašu podporu, prežívam teraz veľmi šťastné chvíle,“ prehlásil Vermezovič, nad ktorým sa rozprestieral veľký nápis Hvala, Vlad! Sympatický tréner na rozlúčku zaželal trnavským skalným skoré vyriešenie sporov a problémov, ktoré v klube najmä po ose vedenie – fanúšikovia pretrvávajú. „Spartak je veľký klub, ale bez fanúšikov to nepôjde. Musíte si problémy vyriešiť čím skôr,“ dodal.
Za spievania spartakovských chorálov a skandovania čakalo na Vermezoviča dlhé a takmer nekonečné podpisovanie a fotenie s desiatkami fanúšikov.

Vladimir Vermezovič podpísal zmluvu so Spartakom Trnava koncom mája 2008 na jednu sezónu s platnosťou do júna 2009 s možnosťou predĺženia v prípade zisku majstrovského titulu. Napokon lavičku opúšťa po deviatich ligových kolách, v ktorých si zapísal štyri výhry, tri remízy a dve prehry.

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2008 23:46. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.