reklama

V kauze útoku fanúšikov na hráčov Spartaka obvinili dvoch mužov

V kauze napadnutia hráčov a realizačného tímu Spartaka vlastnými fanúšikmi po nočnom návrate zo zápasu v Košiciach, ktoré sa odohralo začiatkom októbra v priestoroch futbalého štadióna, padli prvé obvinenia.

Krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová informovala, že z prečinov výtržníctva a násilia proti skupine obyvateľov vo forme spolupáchateľstva je obvinený 30-ročný Peter z Trnavy. Obvineniu z prečinu násilia proti skupine obyvateľov spolupáchateľstvom čelí 27-ročný Trnavčan Marek.


Po útoku fanúšikov na hráčov a tím zostali na parkovisku v areáli štadióna poškodené dve autá

Starší z obvinených mal podľa polície „spolu s ďalšími osobami v noci z 5. na 6. októbra, pred vstupom do štadióna FC Spartak Trnava, slovne a fyzicky napádať hráčov a členov realizačného tímu, ktorí práve vystúpili z autobusu. Jedného člena tímu udrel ešte vonku 3-4 krát do hrudníka, následne sa obvinený presunul do vnútra štadióna. Tu inému členovi tímu bránil v prechode cez vstupné dvere do chodby štadióna, vulgárne mu nadával a zozadu ho udrel do chrbta a zátylku. Nato hráč spadol na zem, kde na neho zaútočili ešte ďalšie osoby. Tí hráčom vulgárne nadávali, strkali do nich a poškodili im batožinu. V dôsledku fyzického útoku neutrpel hráč také zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie„.

Mladší Marek podľa vyjadrenia povereného policajta spolu s obvineným Petrom v šatni vyčítal hráčom a členom realizačného tímu ich výkony, pričom im vulgárne nadával. Výčitky následne prerástli až do vyhrážok k ďalším fyzickým útokom smerujúcim až k rodinám hráčov. Celý čas sa mal správať agresívne a päsťou udrel do drevenej police, ktorú praskol.

Oboch mužov poverený príslušník polície v utorok 30. októbra obvinil, pričom vyšetrovanie ešte nie je ukončené a naďalej pokračuje. V prípade uznania viny súdom, hrozí obvineným odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ doplnila M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 31. októbra 2012 12:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V kauze útoku fanúšikov na hráčov Spartaka obvinili dvoch mužov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.