reklama

Fanúšikovia môžu mať na číslach hráčov Spartaka vlastné fotografie

Fortunaligový klub FC Spartak Trnava prichádza s unikátnou možnosťou pre svojich fanúšikov. Svoju tvár môžu mať vyobrazenú na čísle, ktoré nosia na drese futbalisti andelov počas súťažných zápasov.

Červeno-čierni predstavili spoluprácu so spoločnosťou My Spot Football, ktorá túto myšlienku zastrešuje, v utorok na tlačovej konferencii.

„Ponúkame fanúšikom možnosť byť súčasťou tímu. Priaznivci sa môžu stať svojou tvárou súčasťou dresu. Podporia hráčov, sú s nimi akoby aj počas zápasu na ihrisku a klub má z toho zároveň finančný profit,“ predstavil v skratke myšlienku projektu zástupca My Spot Football Loizos Louvaris.

Andeli nastúpia na zápas v takýchto upravených dresoch prvýkrát 4. septembra proti francúzskemu Olympique Marseille. Číslo bude pozostávať z viacerých malých polí, na ktorých budú umiestnené fotografie fanúšikov. Predaj sa začne 8. júla cez internet a ukončí 31. augusta.

Dresy s fotografiami budú v predaji aj vo fanshope, kde si ich budú môcť fanúšikovia zaobstarať i pre vlastné použitie. Maximálna kapacita na dresoch je dokopy dvetisíc fotografií.

dresy-myspot

Ilustračné foto

„Podľa informácií od nášho partnera sme v Európe druhým klubom po Omonii Nikózia, ktorý takýto krok k fanúšikom robí,“ poznamenal generálny manažér Spartaka Viktor Blažek. Cyperský klub pristúpil k tomuto projektu pred rokom a ako uviedol Louvaris, fanúšikovia si túto možnosť rýchlo obľúbili a využívajú ju.

„Ide nám o to, aby boli fanúšikovia čo najbližšie hráčom, neuvažujeme v prvom rade o profite pre klub, ale o väčšom previazaní fanúšikov a hráčov, ktorí tak budú ešte viac vtiahnutí do deja zápasu,“ pokračoval trnavský funkcionár.

Nápad ocenili aj futbalisti Spartaka. „Pre mňa bude radosť nosiť tváre kamarátov a fanúšikov na svojom drese,“ povedal krídelník Martin Mikovič.

„Je to veľmi pekná myšlienka. Každý fanúšik má obľúbeného hráča, takto môžu futbal prežívať spolu. Vnímam to len pozitívne,“ pridal sa stredopoliar Ján Vlasko.

Novinku povolila pre domácu ligu a národný pohár Únia ligových klubov. Ak by sa Spartak kvalifikoval do skupinovej fázy Európskej ligy, musel by získať pre tieto zápasy povolenie od UEFA.

VIDEO:

Ako to funguje na myspot.football?

Systém administruje za Spartak Lukáš Grinaj, ktorý sa stal koordinátorom projektu. Všetko funguje pomerne jednoducho.

„Záujemca o kúpu podobizne na hráčovom čísle si na adrese myspot.football vyberie svoj tím, zvolí číslo, na ktorom chce mať svoju tvár, vyberie si miesto na čísle, kde chce fotku umiestniť, pridá do systému vlastné foto, uskutoční platbu a následne dostane potvrdenie o úspešnej transakci,“ uviedol Grinaj.

Cena za takúto podobizeň sa začína na 10 eurách a závisí od toho, koľko hráčov má číslo na svojom drese.

Pre ilustráciu: fanúšik si vyberie, že chce mať svoju fotografiu na čísle 5. To má v Spartaku Srdjan Grabež, ale aj Miloš Nikolič (15) a Erik Sabo (25). Fanúšik tak zaplatí 30 eur, nakoľko jeho tvár bude vyobrazená na dresoch troch rôznych hráčov. Nie je možné vybrať si iba číslo jedného z trojice hráčov.

„Ide o to, aby tváre fanúšikov boli aj na dresoch hráčov zo širšieho kádra,“ vysvetlil Louvaris. „Snažili sme sa ceny nastaviť tak, aby si to mohli dovoliť všetci fanúšikovia. Zároveň si myslíme, že ide o pekný darček, ktorý sa dá venovať k narodeninám či meninám,“ dodal marketingový manažér Marián Černý. Samotnú potlač čísla na dres bude realizovať oficiálny Fanshop Spartaka.

(TS FC Spartak Trnava)

Postup
Krok 1: Fanúšik si výberie svoj tím
Krok 2: Vyberie si číslo
Krok 3: Výberie si konkrétne miesto na danom čísle
Krok 4: Výber vlastnej fotografie (odporúča sa detail na tvár a svetlé pozadie)
Krok 5: Platba – fanúšik vyplní kolónku meno a e-mail príjemcu, pričom môže to byť aj ako darček. Po potvrdení podmienok zadá číslo karty, ochranné číslo karty a žiadosť potvrdí. Potvrdenie objednávky obratom príde na mail aj s certifikátom, ktorý môže priaznivec zdieľať na sociálnych sieťach.

Alternatíva:
Fanúšikovia, ktorí nechcú použiť kreditnú kartu, môžu všetko vyriešiť osobne a v hotovosti na sekretariáte Spartaka (Kollárova 26) každú stredu od 15.00 do 18.00. Fotograf zároveň priamo na mieste vyhotoví priaznivcovi snímku, ktorá bude na drese.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2015 8:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Fanúšikovia môžu mať na číslach hráčov Spartaka vlastné fotografie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.