reklama

Stanovisko OZ Bílí Andeli k incidentu po návrate hráčov Spartaka zo zápasu v Košiciach

K incidentu medzi približne tridsiatkou fanúšikov Spartaka a hráčmi, ktorý sa odohral v noci z piatka na sobotu 6. októbra po návrate mužstva zo zápasu v Košiciach, poskytol oficiálne stanovisko aj fanklub.

Vyjadrenie OZ Bílí Andeli prinášame v plnom rozsahu.

Mimoriadne nás mrzia udalosti, ku ktorým došlo v noci po zápase Spartaka v Košiciach. I keď možno pochopiť frustráciu a nespokojnosť, ktorú všetci prežívame kvôli výsledkom, hre a postaveniu nášho klubu v tabuľke, za žiadnych okolností sa nemôžeme stotožniť so spôsobom, akým ju vyjadrili niektorí z nás voči hráčom svojho klubu.

Spôsob, akým boli napadnutí naši hráči vrhá zlé svetlo na všetkých nás fanúšikov bez rozdielu.

Je nevyhnutné, aby sme sa z tejto nepríjemnej udalosti všetci poučili. Nesmieme nikdy pripustiť, aby boli takto bezprecedentne napadnutí naši hráči alebo ktokoľvek z vedenia či zamestnancov klubu.

Nemôžeme prehliadať ani len verbálne napádanie! Ako sme sa už, žiaľ, presvedčili, aj takéto prejavy neúcty môžu prerásť do niečoho, čo sa už nikdy, dúfam, že v úspešnej budúcnosti nášho klubu nesmie stať. Je to na každom z nás.

Budeme robiť všetko preto, aby táto udalosť zostala už len nepríjemnou spomienkou a zároveň mementom. Aby sme si mohli opäť s hrdosťou hovoriť NAJLEPŠÍ fanúšikovia svojho klubu. Aby, tak ako doteraz, hráči túžili hrať za Spartak, práve kvôli neopakovateľnej elektrizujúcej atmosfére, akú dokážu vytvoriť len Bíli Andeli.

Aj preto sa fanklub aktívne snaží v spolupráci s klubom a majiteľmi vyriešiť celý incident a vyvodiť z neho primerané dôsledky. Sme jedna veľká spartakovská rodina a práve preto sa musíme v týchto ťažkých a kritických chvíľach podržať. Sme jedna rodina, a je preto len na nás, ako túto situáciu vyriešime.

Ospravedlňujeme sa všetkým hráčom a organizačnému tímu za ujmu, či už psychickú alebo materiálnu, ktorá im vznikla a odkazujeme, že stojíme stále pevne za vami, za svojim klubom – v dobrom i zlom.

Trnava, do teho!

Marián Galbavý, predseda OZ Bílí Andeli

Fanklub Spartaka pozýva priaznivcom klubu na tréning A-mužstva FC Spartak, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 11. októbra o 16. hodine na Štadióne Antona Malatinského za účasti fanúšikov, aby prišli podporiť tím a odsúdiť spomínaný incident.
Fanúšikovia chcú zároveň fanúšikovia ukázať, že medzi vedením klubu, realizačným tímom, hráčmi a fanúšikmi stále panuje vzájomná dôvera. Podporu fanúšikov na tréningu FC Spartak Trnava organizuje fanklub OZ Bíli Andeli v spolupráci s klubom.

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2012 9:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Stanovisko OZ Bílí Andeli k incidentu po návrate hráčov Spartaka zo zápasu v Košiciach”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.